П`ятниця
19.04.2024
20:04
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Відділ освіти Іршавської райдержадміністрації
Головна Реєстрація Вхід
»
Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 257

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2019 » Березень » 18 » Інтегрований проект «Карпатська Україна у творах літератури та мистецтва»
10:20
Інтегрований проект «Карпатська Україна у творах літератури та мистецтва»

«Чи є краща земля, як Карпатська Україна? Оперезали її високі гори сині, обмаїли зелені ліси, закосичили винниці з золотими виноградами, а річки сріберні опоясали блакитними стрічками. Така вона красна та Срібна Україна!». Так пише про наш край Василь Пачовський у нарисі «Срібна земля».

Напередодні відзначення історичної події, котра випала на долю всього Карпатського регіону – 80-річчя проголошення державної незалежності Карпатської України, в Сілецькій загальноосвітній школі І-ІІ ступенів, проведено інтегрований проект «Карпатська Україна у творах літератури та мистецтва», керівником якого є директор школи, вчитель-методист української мови та літератури Кельбас Ольга Іванівна. На заході були присутні: начальник відділу освіти Іршавської РДА Яцканич Є.М, головний спеціаліст відділу освіти Андрішко А.А., методисти РМК Остолош Г.І., Попович С.Ю., спеціаліст  КО «ІРЦПР», історик Коровська Н.Є., директори шкіл та вчителі-філологи району.

Нова українська школа спонукає нас до змін, до удосконалення методів та форм роботи. Особливо приваблює та дає помітні результати міжпредметна інтеграція. Історія - це канва, а література та мистецтво - це оздоблювальний матеріал великого панно, яке зветься життя.

Захід проведений для того, щоб ще раз показати і довести, що прагнення народу до єднання Закарпаття з Україною були споконвічними, і зараз, здається, що історія ніби повторюється, але, на жаль, предметом торгів уже є не маленька Карпатська Україна, а велика держава - Україна.

Проект складався з декількох частин:

  • історичної «Перехресні стежки історії», де учні 9 класу разом з вчителем історії Пекар А.С., нагадали та відкрили нам нові, невідомі сторінки з життя народу з-під Карпат;

  • літературної «Вознесіння духу», під час якої Ольга Іванівна з учнями 8 класу, привернула нашу увагу до багатьох національно свідомих митців, які не залишились осторонь і детально описували героїчну боротьбу січовиків.

Обидві частини перепліталися художнім читанням поетів Закарпаття про висвітлювану подію учнів 5 і 7 класів та виконанням мистецьких торів за участі ансамблю школи «Ніжність» та вчителя мистецтва Глиби А.А.

 

Гості та учні школи могли перейняти той дух подій переглянувши інсценізацію частини оповідання «Був місяць березень...» про знущання із білецьких учителів гімназії, а також присутніх вразило відеоролик з фільму «Срібна Земля» режисера Т.Химича з накладанням фольклорних творів електронного архіву українського фольклору, який змонтував вчитель фізики Попович І.А.

Начальник відділу освіти Іршавської РДА Єлизавета Михайлівна наголосила, що такі заходи якнайкраще показують нашу єдність і віру у дух народу і хоч ця незалежність і тривала один день, проте, наші люди показали бажання єднання з Україною.

Проголошення автономної Карпатської України стало черговим і виправданим втіленням віковічних прагнень українців, насамперед закарпатців, жити в незалежній державі. Це був яскравий приклад розбудови державності на засадах патріотизму. П’ятимісячне існування Карпато-Української держави, хоч навіть у федерації з чехами і словаками, в загальному мало колосальне значення не тільки для карпатських українців на даному відтинку часу, але й вирішило раз на всі часи приналежність Закарпаття до України. І, як сказала Ольга Іванівна, зараз ми повинні твердо вірити і молитись Богу за мир у державі, тому цей захід завершився молитвою-гімном нашого народу «Боже, великий, єдиний!»

 

Переглядів: 464 | Додав: metodist | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

...

...

...

Пошук

Календар
«  Березень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архів записів