П`ятниця
23.02.2018
23:34
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Відділ освіти Іршавської райдержадміністрації
Головна Реєстрація Вхід
Меню сайту

Міні-чат

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 172

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2017 » Грудень » 10 » Зимові змагання юних туристів
09:22
Зимові змагання юних туристів


Незважаючи на те, що за вікном зима, Іршавська районна станція юних  туристів (директор Іван Терпай) продовжує свою активну роботу. Саме тому, з 1 по 3 грудня 2017 року на базі Довжанської ЗОШ І-ІІ ст. відбулися районні змагання з «В‘язання  туристичних вузлів», присвячені Дню Збройних сил України. Даний захід входить до командного заліку першості по туризму «Кубок Іршавщини-2018». Завдяки таким масовим заходам наші вихованці мають змогу показати свої вміння і навички в певному напрямку роботи. Районні змагання з «В‘язання  туристичних вузлів» носили, як спортивний, так і краєзнавчий характер. Завдяки йому, діти мали змогу ознайомитися із життям та побутом жителів гірських територій, традиціями і дізналися більше про історію заснування такого чудового населеного пункту, як село Довге. 
Отож, 1 грудня 2017 року на порозі Довжанської ЗОШ І-ІІ ст. всіх учасників змагань привітно зустрічала директор школи – Анна Іванівна Поринець. Історична будівля, в якій проходили змагання, своїм зовнішнім виглядом зачарувала нас з першого погляду. Саме в такому навчальному закладі приємно не тільки  навчатися, а й змагатися. Більшість вихованців туристичних гуртків відвідали село Довге вперше, але всі без винятку отримали велике задоволення і масу приємних вражень як від знайомства із школою, так і від чудових краєвидів села та храмів, які вдалося відвідати.
Після своєрідного розселення у класних приміщеннях школи, всі учасники змагань були запрошені на урочисте відкриття до спортивної зали. На святковій лінійці були присутні поважні гості нашого заходу: зі словами вітань до всіх звернувся директор Іршавської райСЮТур – Іван Терпай, голова села Довге – Віктор Симканич, а також господиня даного закладу - директор Довжанської ЗОШ І-ІІ ст. – Ганна Поринець. Із програмою змагань юних туристів ознайомили: головний суддя цих змагань, заступник директора Іршавської райСЮТур - Олександр Осійський та секретар змагань, методист туристсько-спортивного профілю – Ольга Боднар. Після урочистого відкриття  всіх гостей чекав чудовий захід: виступ - привітання від учнів Довжанської ЗОШ І-ІІ ст., яких підготувала педагог-організатор – Марія Шопа. Окремі слова вітань отримали усі юнаки та чоловіки, які були присутні в цьому залі із прийдешнім святом – Днем Збройних сил України.
Після урочистостей розпочалися змагання. Всі учасники, а їх приїхало 111 учнів з різних шкіл району, були поділені на дві вікові групи (старшу і молодшу). Суть цих змагань полягала в тому, щоб юні туристи показали свої вміння в'язати туристичні вузли, зробити це найшвидше і правильно. Учасники молодшої вікової групи повинні були зав’язати 14 туристичних вузлів, а  старшої – 16. Учасники змагань дуже старалися, оскільки нагородження проводилося як в загальнокомандному, так і в особистому заліку.
Наступного дня, в суботу 2 грудня, вихованці туристичних гуртків Іршавщини дружною юрбою вирушили зі школи в центр села Довге. Всі хотіли побачити цікаві об’єкти даного населеного пункту. Звісно ж, не кожне село може пишатися таким компактним розташуванням декількох храмів, як у Довгому. Нам вдалося відвідати кожен з них, а завдяки юним екскурсоводам – вихованцям туристичних гуртків, що діють при Довжанській ЗОШ І-ІІІ ст., гості почули багато цікавого. Наших юних екскурсоводів і гідів - до виступу підготувала їх керівник гуртка Ольга Боднар.
Своїм нетрадиційним зовнішнім виглядом зачарували і зацікавили нас два католицькі храми, які ми відвідали. У греко-католицькому храмі св.Іллі нас радо зустрів настоятель – о.Степан, який розповів усім присутнім про історію будівництва храму, ознайомив дітей із основними церковними атрибутами, розповів багато цікавих речей про церковні свята і сучасні технології, які використовуються в цій будівлі. Із слів священика діти дізналися, що цей цікавий храм було відкрито у 2002 році, а освячено у 2003. Наприкінці розповідей і спільної молитви, кожна дитина отримала від о.Степана подарунок - образок Пречистої Діви Марії та Ісуса зі словами молитви. 
Згодом ми відвідали найсучаснішу модерну церкву в районі -  римо-католицький храм Зіслання Святого Духа. Прихожанка цього храму розповіла нам, що він споруджений у 1994-1999 рр. поблизу старого костелу (1920 р.). Тут ми також дізналися, що дана церква налічує близько  600 прихожан і моляться вони як на словацькій, так і на старослов’янській мовах.
У центрі села Довге ми  відвідали ще один – православний храм Успіння Пресвятої Богородиці. На порозі церкви наші юні екскурсоводи розповіли історію створення даної церкви та його участь в житті громади. В самому храмі всі присутні могли послухати чарівний спів дитячого церковного хору, яким керують вчителів Довжанської школи мистецтв Ярославна Шопа і Марія Бажо.
Після відвідування місцевих храмів, всі учасники змагань мали змогу познайомитися з історичним минулим села Довге. Зокрема, нашу увагу привернув пам’ятник загиблим в 1703 році куруцам, який поставлений тут в 1903 році. Згодом ми дізналися про історичні події, що відбулися в цій місцевості, побували на території палацу – фортеці графів Телекі (1712 - 1798 р.р.). Ми  почули багато цікавої інформації про цю пам'ятку архітектури національного значення від керівників гуртків Іршавської райСЮТур – М.А.Штефаньо та О.Д.Боднар. 
Після цікавих краєзнавчих екскурсій, всі учасники повернулися на місце змагань. У шкільній їдальні їх уже чекав смачний обід, підготовлений працівниками  Довжанської  ЗОШ І-ІІ ст.. Г.І.Поринець, директор цього навчального закладу, подбала про те, щоб усі діти були забезпечені і обідом, і вечерею, щоб усім було затишно і комфортно. Звісно, не обійшлася організація змагань і без дружньої підтримки з боку педагогічного колективу і техперсоналу цієї школи, за що ми їм безмежно вдячні.
Змагання тривали ще протягом суботнього дня, а ввечері всіх чекала запальна дискотека. Наступного дня, в неділю 3 грудня, відбулося урочисте закриття районних змагань і нагородження переможців. Грамот за кращі результати було багато, оскільки нагороджувалися учасники і в особистому, і в командному заліку. Переможців змагань вітали: директор Іршавської райСЮТур - Іван Терпай, його заступник -  Олександр Осійський, директор Довжанської ЗОШ І-ІІ ст.. – Ганна Поринець та суддя змагань – Василь Васильцюн.
Серед дівчат молодшої вікової групи (а їх було 49) перемогу отримали юні туристки із села Чорний Потік: Катерина Шелельо та Ніка Маргіта (кер.гуртка Шкіря Я.М.). Третє місце посіла Вікторія Добромірська з с.В.Раковець (кер.гуртка  Добромірська О.В.)
Серед юнаків молодшої вікової групи  (їх прийняло участь 32) кращими були хлопці з с.Великий Раковець: Денис Половка (кер. гуртка М.В.Половка) та Владислав Гудь (кер. гуртка: Добромірська.О.В.).  Третє місце посів Вадим Поринець із села Суха (кер.Марканич І.І.).
В командному заліку серед учасників молодшої вікової групи, в якій змагалося 16 команд, перемогу отримала команда гуртка «Історичне краєзнавство» при Великораковецькій ЗОШ І-ІІІ ст.. у складі: Вікторія Добромірська, Владислава Горзов, Владислав Гудь і Станіслав Фолучко (кер.гуртка Доброміська О.В.). Друге місце посіла команда гуртка «Літературне краєзнавство» при Чорнопотіцькій ЗОШ І-ІІІ ст.. у складі: Ніка Маргіта, Катерина Шелельо, Василь Глеба і Михайло Глеба (керівник гуртка: Шкіря Я.М.). Третє місце – команда гуртка «Пішохідний туризм» при Великораковецькій ЗОШ І-ІІІ ст.. у складі: Денис Половка, Євгеній Половка, Ангеліна Половка та Катерина Яцканич (кер.гуртка Половка М.В.)
Серед юнаків старшої вікової групи (їх було 15) найкращі результати, звісно ж, показали господарі змагань: Олег Боднар і Мирон Куля (кер.гуртка: О.Д.Боднар). Третє місце завоював Михайло Мельник із с.В.Раковець (кер.гуртка Половка М.В.)
Серед дівчат старшої вікової групи (було 15 представниць) перемогу здобула Мирослава Попович з с.Дубрівка (кер.гуртка: В.В.Попович), другою стала – Тетяна Клим з села В.Раковець (кер.гуртка Половка М.В.), а третю сходинку посіла Яніна Пензеник з с.Ч.Потік (кер. гуртка: Шкіря Я.М.).
В загальнокомандному заліку в старшій віковій групі (5 команд) перемогу отримала команда гуртка «Пішохідний туризм» при Дубрівській ЗОШ І-ІІІ ст..у складі: Василь Ковач, Корнелія Чубирко, Мирослава Попович та Анюта Штефаньо (кер.гуртка: В.В.Попович). Другу сходинку посіла  команда гуртка «Пішохідний туризм» при Довжанській ЗОШ І-ІІІ ст.. у складі: Олег Боднар, Мирон Куля, Олександра Панько та Олександра Ісак (керівник гуртка: Боднар О.Д.). А третьою стала команда гуртка «Пішохідний туризм» при Великораковецькій ЗОШ І-ІІІ ст.. у складі: Михайло Мельник, Тетяна Клим, Олександра Трегубова та Владислав Медведєв (керівник гуртка: Половка М.В.).
Побувавши в Довжанській ЗОШ І-ІІ ст.. протягом трьох днів, юні туристи та їх наставники поверталися до дому з масою позитивних емоцій і приємних вражень. Історична будівля з хвойними насадженнями попереду та цікавим пам’ятником, створювала нам спокійну атмосферу, надавала позитивних емоцій, надихала на врівноважену діяльність. Здавалося, що ми попали в парк, або санаторій, де можна поєднувати і навчання, і оздоровлення. Хочеться висловити особливі слова вдячності трудовому колективу Довжанської ЗОШ І-ІІ ст, який всі дні перебування юних туристів у цій школі не покидав нас. Вони зробили все необхідне для проведення змагань, організували для дітей гаряче харчування та цікаве дозвілля і все під вмілим керівництвом директора школи – Ганни Поринець. Хочеться побажати усім працівникам цього закладу міцного-міцного здоров’я, успіхів у всіх починаннях і працювати в такому ж руслі, з таким же піднесеним настроєм, адже у такій школі аж хочеться творити добро! Хай щастить!
І на останок, дирекція та педколектив Іршавської райСЮТур висловлює щиру подяку всьому трудовому колективу Довжанської ЗОШ І-ІІ ст. на чолі з директором школи  за належну організацію та сприяння у проведенні районних змагань з в’язання туристичних вузлів. Завдяки цьому заходу юні туристи дізналися багато нового про життя та побут жителів одного із гірських сіл - Довге і переконалися, що тут проживають працьовиті, веселі, цікаві та надзвичайно щирі люди. 
                                     Леся Осійська, методист Іршавської райСЮТур.

 

Прикріплення: Картинка 1 · Картинка 2
Переглядів: 45 | Додав: metodist | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт

Кошик
Ваш кошик порожній

Пошук

Календар
«  Грудень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архів записів

Друзі сайту