Сьогодні, 5 лютого 2019 року, почалася реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання – вона триватиме до 25 березня.
За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО), цьогоріч очікується близько 330 тисяч учасників тестування.
Насамперед, це ті, хто завершуватиме отримання повної загальної середньої освіти (ПЗСО): випускники шкіл та учні (слухачі, студенти) закладів професійної і вищої освіти.
Для реєстрації їм необхідно зробити кілька кроків:
ЗНО 2019вступна кампанія 2019 ЗНОвища освітазагальна середня освіта
Надрукувати
•заповнити реєстраційну форму на сайті УЦОЯО, з якої формується реєстраційна картка;
•надрукувати реєстраційну картку та письмово заповнити в ній окремі пункти;
•сформувати пакет документів та подати його до свого закладу освіти.
Керівники закладів освіти мають надіслати комплекти реєстраційних документів учнів (слухачів, студентів) до 18 березня 2019 року.
Скласти ЗНО можуть також випускники минулих років. Їм необхідно пройти таку ж процедуру реєстрації, але сформований пакет документів самостійно відправити на адресу регіонального центру оцінювання якості освіти.
Факт реєстрації підтверджується Сертифікатом, який регіональний центр надсилає у заклад освіти або безпосередньо учаснику тестування в індивідуальному конверті разом з реєстраційним повідомленням та інформаційним бюлетенем. Учням (слухачам, студентам), що проходять ДПА в формі ЗНО, конверти вручають у закладі освіти, а інші учасники отримають їх на адресу, зазначену в реєстраційній картці.
Змінити дані, вказані у реєстраційній картці, учасник тестування може до 25 березня 2019 року. Для цього, після отримання Сертифікату, потрібно повторно пройти процедуру реєстрації, скориставшись сервісом https://zno.testportal.com.ua/edit
Цього року ЗНО відбудеться з 11 навчальних предметів:
- українська мова і література
- історія України
- математика
- біологія
- географія
- фізика
- хімія
- англійська мова
- іспанська мова
- німецька мова
- французька мова
Учасник може обрати тестування максимум з 4-х предметів.
Випускники шкіл, що проходять ДПА у формі ЗНО, обов’язково повинні скласти 3 предмети:
- українська мова і література;
- математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) – за вибором випускника;
- третій предмет – за вибором випускника. Зверніть увагу, що можна обрати й математику, й історію України.
Учні (слухачі, студенти) закладів професійної і вищої освіти, що проходять ДПА у формі ЗНО, обов’язково повинні скласти 2 предмети:
- українська мова і література;
- математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) – за вибором учня.
Докладніше про процедуру реєстрації для тих, хто проходить ДПА в формі ЗНО читайте тут: http://testportal.gov.ua/procedura/
Учасники, що НЕ складають ДПА в формі ЗНО, можуть обрати для тестування від 1 до 4 предметів.Більше про реєстрацію для цієї категорії можна прочитати за цим посиланням: http://testportal.gov.ua/proceduravipusknikiv/
МОН закликає тих учасників тестування, що планують вступати за результатами ЗНО до вишів, попередньо ознайомитися з правилами прийому до обраних закладів. Зокрема, перед вибором предметів на ЗНО переглянути, які з них потрібні для вступу на ту чи іншу спеціальність.
Подивитися перелік обов’язкових предметів для вступу на обрану вами спеціальність на основі ПЗСО можна в додатку 4 до Умов прийому за цим посиланням.
Для вступу на ті конкурсні пропозиції, де є тільки контракт, виші можуть встановити інші обов’язкові предмети. Їх заклади мають зазначити в своїх Правилах прийому, які обов’язково розміщуються на сайті ЗВО.
МОН спільно з УЦОЯО також підготували відповіді на найпоширеніші запитання про ЗНО 2019. У них, зокрема, йдеться про реєстрацію, підготовку до тестування, його проведення та визначення результатів, пільги та спеціальні умови тощо.
Нагадуємо, що 25 січня 2019 року набув чинності новий порядок ДПА. Також МОН визначило, які результати міжнародних мовних іспитів можна зарахувати як оцінку ДПА в 9-му та 11-му класі.
5 лютого, стартує реєстрація на ЗНО-2019. Для цьогорічних випускників вона триватиме до 18 березня 2019 року; внести зміни до реєстраційних даних (здійснити перереєстрацію) можливо до 25 березня 2019 року. Для випускників минулих років встановлено єдиний термінреєстрації та перереєстрації (внесення змін) – з 5 лютого до 25 березня.
Для здійснення реєстрації необхідні такі документи та матеріали:
копія паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові або лицьової сторони ІD-картки);
дві однакові фотокартки розміром 3х4 см, виготовлені на білому або кольоровому фотопапері, із зображенням, що відповідає досягнутому віку;
реєстраційна картка.
У разі необхідності додаються:
медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о „Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання”, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України 29.08.2016 № 1027/900;
копія свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних);
копія нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);
заява щодо надання можливості пройти зовнішнє оцінювання з певного(их) предмета(ів) під час додаткової сесії з обов’язковим зазначенням причини, що унеможливлює участь в основній сесії, та документ, що підтверджує цю причину.
На всіх копіях документів випускник повинен написати фразу „Згідно з оригіналом” (без лапок), поставити підпис, свої ініціали, прізвище та дату засвідчення копії.
Сформувати реєстраційну картку особа може самостійно, скориставшись спеціальним сервісом, розміщеним на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, або звернутися за допомогою до особи, відповідальної за реєстрацію в закладі освіти.
Заклад освіти повинен:
надати допомогу випускникам у формуванні реєстраційної картки;
сформувати список осіб, які проходитимуть державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти у формі зовнішнього незалежного оцінювання;
надіслати поштою в установлені строки до регіонального центру засвідчений підписом керівника та печаткою (за наявності) закладу освіти список випускників і комплекти реєстраційних документів.
Для кожного учасника зовнішнього оцінювання регіональний центр формує індивідуальний конверт, що містить:
сертифікат;
реєстраційне повідомлення учасника зовнішнього незалежного оцінювання;
інформаційний бюлетень;
медичний висновок, поданий особою для реєстрації, та повідомлення про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання (для осіб, які надали медичний висновок);
повідомлення про надання можливості пройти зовнішнє оцінювання з певних навчальних предметів під час додаткової сесії (для осіб, які подали заяву щодо участі в додатковій сесії).
Зазначені індивідуальні конверти у міру їх формування надсилаються організовано на адресу закладу освіти.
У разі прийняття рішення про відмову в реєстрації (перереєстрації) особі рекомендованим листом надсилається індивідуальний конверт, що містить:
витяг з протоколу засідання регламентної комісії, у якому зазначено причину відмови;
документи, надіслані особою для реєстрації (перереєстрації);
реєстраційну картку (без частини, що містить заяву);
копію медичного висновку, завірену підписом секретаря регламентної комісії та печаткою регіонального центру (для осіб з особливими освітніми потребами, яким неможливо створити особливі (спеціальні) умови).
Особа, якій відмовлено в реєстрації або перереєстрації, повинна:
сформувати нову реєстраційну картку;
усунути причини, що стали підставою для прийняття рішення про відмову в реєстрації або перереєстрації;
надіслати до завершення строку, відведеного для перереєстрації (дата визначається за відбитком штемпеля відправлення на поштовому конверті), до регіонального центру комплект реєстраційних документів в один із способів, що передбачені для відповідної категорії осіб, які реєструються.
Звертаємо увагу на реєстрацію осіб, які відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 952 належать до категорії осіб з особливими (мовними) потребами, тобто тих, які здобули/здобувають повну загальну середню освіту молдовською/угорською/ румунською/кримськотатарською мовами.
Зазначеною постановою для таких осіб передбачено розумне пристосування для проходження ЗНО, яке передбачає адаптацію процедури переведення тестових балів, отриманих за виконання завдань сертифікаційної роботи з української мови і літератури, у рейтингові оцінки (за шкалою 100 – 200 балів).
Якщо такі особи є випускниками закладів загальної середньої освіти 2019 року, то до реєстраційних матеріалів заклад освіти додає інформацію про мову навчання таких випускників у вигляді Реєстру осіб з особливими (мовними) освітніми потребами.
Якщо ці особи є випускниками минулих років, то до реєстраційних матеріалів вони додають заяву щодо потреби в розумному пристосуванні процедури переведення тестових балів з української мови і літератури та довідку, що засвідчує факт навчання особи мовою, що не належить до слов’янської групи мов, видану закладом освіти, у якому особа отримала атестат. |