Вівторок
19.03.2024
14:44
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Відділ освіти Іршавської райдержадміністрації
Головна Реєстрація Вхід
Методична робота »
Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 257

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Дошка оголошень (126)

osvita

 

Оголошується проведення Всеукраїнського конкурсу учнівських есе «Права людини крізь призму сучасності».

До 70-ї річниці з дня проголошення Загальної декларації прав людини Освітній Дім прав людини в Чернігові в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» (http://edu.helsinki.org.ua) у партнерстві з Міністерством освіти і науки України, Міністерством юстиції України, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини,  Українською Гельсінською Спілкою з прав людини проводиться конкурс. 

Його мета - сприяння реалізації Національної стратегії з прав людини (Указ Президента України  №501/2015) та Всесвітньої програми освіти в сфері з прав людини ООН,  поширення інформації про права людини, активізації інтересу щодо актуальних питань в сфері прав людини в учнівської молоді, виявлення та стимулювання творчих, обдарованих молодих людей, зацікавлених у правозахисній діяльності; сприяння їх профорієнтації, стимулювання до прояву активної життєвої позиції, формування в українському суспільстві поваги до загальнолюдських цінностей.

До участі в Конкурсі запрошуються учні та учениці 9-11 класів закладів загальної середньої освіти і студенти та студентки коледжів.

Лауреати (-ки) Конкурсу та їх керівники(-ці) отримають Дипломи та Подяки. Учасники Конкурсу, чиї роботи посіли І, ІІ та ІІІ місця, отримають Дипломи переможців та цінні подарунки. Переможці(-ниці) конкурсу будуть запрошені на урочисту церемонію нагородження, яка відбудеться у Києві за участі представників співорганізаторів Конкурсу.

Основними критеріями оцінювання есе є відповідність концепції прав людини, наявність власної думки, креативність та оригінальність викладу змісту. На Конкурс не приймаються роботи, які є плагіатом інших робіт. Останній термін подання есе на Конкурс – 23.00, 10листопада 2018 р.

Есе  надсилати в електронній формі на адресу:  konkurs.ehrh@gmail.com з поміткою «Конкурс есе». З більш детальною інформацію про Конкурс та зразком реєстраційної анкети Ви можете ознайомитись в Положенні про конкурс учнівських есе.

Додаткову інформацію про права людини ви можете знайти за посиланнями: http://edu.helsinki.org.ua/b-bl-oteka - бібліотека програми «Розуміємо права людини»,  http://library.khpg.org – бібліотека ХПГ та  https://helsinki.org.ua/publications/ - бібліотека УГСПЛ.

Для додаткових запитань та консультацій звертайтеся за телефоном: +38 (096) 890-22-09 або надсилайте запитання на адресу електронної пошти Конкурсу konkurs.ehrh@gmail.com з поміткою «Конкурс есе». Контактна особа – Олег Охредько, координатор

Бажаємо творчої наснаги та чекаємо на свіжі креативні думки!

osvita | Переглядів: 460 | Дата: 19.10.2018 | Коментарі (0)

 

Відомо, які завдання цьогоріч необхідно виконати у закладах загальної середньої освіти під час Всеукраїнського тижня права

Затверджено план заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права, які спрямовані на забезпечення додержання та поваги до прав і свобод людини й громадянина, запобігання порушенням прав і свобод людини й громадянина або сприяння їх поновленню.

Також планом передбачено поліпшення і подальший розвиток міжнародного співробітництва в галузі захисту прав і свобод людини й громадянина. запобігання будь-яким формам дискримінації щодо реалізації людиною своїх прав і свобод. сприяння правовій інформованості населення з питань прав людини.

Відповідно Указу Президента України від 08 грудня 2008 року № 1149 "Про Всеукраїнський тиждень права" Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня - День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

Розпорядженням Уряду передбачено проведення Всеукраїнського тижня права 10 - 14 грудня 2018 року (розпорядження КМУ від 26.09.2018 №681-р).

Рішення Уряду забезпечить реалізацію конституційних прав громадян щодо знання своїх прав та обов'язків. Проведення відповідних заходів дозволить консолідувати зусилля та поєднати цілі державних органів, приватних та громадських інституцій у напрямі утвердження й забезпечення прав і свобод людини, що є головним обов'язком держави, позитивно впливатиме на правову інформованість населення з питань прав людини, стане національною правовою традицією. Очікується, що виконання цих завдань додасть позитивного іміджу Україні на міжнародному рівні та сприятиме входженню України як правової держави до європейської спільноти.

osvita | Переглядів: 465 | Дата: 19.10.2018 | Коментарі (0)

      У 2018/2019 навчальному році організація освітньої діяльності в 10 класі закладів освіти проводиться за новими програмами з урахуванням відповідних інструктивно-методичних рекомендацій 

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1392 „Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середн6ьої освіти” у 2018/2019 навчальному році організація освітньої діяльності в 10 класі закладів освіти проводиться за новими програмами з урахуванням відповідних інструктивно-методичних рекомендацій (лист МОН 03.07.2018 №1/9-415).

Переліки навчальної літератури,  рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання (лист МОН 20.08.2018 №1/9-503), розміщено на офіційному сайті ДНУ „Інститут модернізації змісту освіти”.

Також на зазначеному сайті в розділі „Електронна бібліотека”, „Підручники”, „10 клас” (https://lib.imzo.gov.ua/handle/123456789/739)  або „Електронні версії підручників” представлено електронні версії оригінал-макетів підручників.

Міністерство освіти і науки України рекомендує використовувати вищезазначені електронні версії підручників в освітньому процесі

osvita | Переглядів: 503 | Дата: 05.09.2018 | Коментарі (0)

Відтепер для всіх шкіл України діє новий порядок створення груп подовженого дня. Відповідний наказ МОН, зареєстрований в Мін’юсті, опублікований у «Офіційному віснику України» від 31 серпня 2018 року. Через технічні проблеми на сайті вісника переглянути документ наразі можна на веб-сторінці МОН за цим посиланням.
Головними новаціями порядку є те, що він передбачає кращі умови для дітей та вперше дає можливість відкривати інклюзивні групи.
Так, якщо раніше групи можна було комплектувати з учнів щонайменше 4-х вікових категорій, то зараз різниця у віці учнів однієї групи не може перевищувати 2-х років. Така зміна дозволить забезпечити комфортніші умови для дітей, враховуючи їхні індивідуальні психологічні відмінності та фізичний розвиток.
Водночас у школах, розташованих в сільській та/або гірській місцевості, де здійснюється підвезення шкільним автобусом, групи можна утворювати для учнів різного віку.
Рішення про створення та роботу груп подовженого дня приймають засновники шкіл за письмовими зверненнями батьків чи інших законних представників учнів. Для цього в школі також має бути відповідна матеріально-технічна база та умови для харчування. Для першокласників можуть створювати умови для сну.
Зараховувати дітей до груп можна протягом всього навчального року.
Перебувати в групі подовженого дня учні мають не більш як 6 годин на день. Режим їх роботи повинен включати:
прогулянки на відкритому повітрі тривалістю не менш як півтори години для учнів початкових класів;
харчування тривалістю не менш як 30 хвилин;
виконання домашніх завдань (за наявності) тривалістю не більше 1 години;
проведення спортивно-оздоровчих занять тривалістю не менше 1 години;
фізкультхвилинки та гімнастику для очей через кожні 15 хвилин заняття для учнів початкових класів.
Наповнюваність групи подовженого дня не повинна перевищувати 30 дітей. Меншу граничну кількість учнів в групі може встановити керівник школи, погодивши це рішення з засновником.
Інклюзивні та спеціальні групи створюють за заявою батьків чи інших законних представників дітей.
Наповнюваність спеціальної групи має бути від 6 до 12 учнів, залежно від нозології.
В інклюзивних групах може бути до 30 дітей, однак кількість учнів з особливими освітніми потребами там має бути такою:
1-3 – з числа дітей з порушеннями опорно-рухового апарату, затримкою психічного розвитку, зниженим зором чи слухом, легкими інтелектуальними порушеннями тощо;
не більш як 2 – з числа дітей сліпих, глухих, з тяжкими порушеннями мовлення, у тому числі з дислексією, розладами спектра аутизму, іншими складними порушеннями розвитку або тих, що пересуваються на візках.
Нагадуємо, що з вересня стартує пілот НУШ у других класах – учасники експерименту вже отримали програми на рік з основних предметів. 

 

 

 

 
osvita | Переглядів: 439 | Дата: 05.09.2018 | Коментарі (0)

  Картинки по запросу національно-патріотичне виховання Відділ освіти райдержадміністрації інформує, що з метою реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 – 2018 роки, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2017 р. № 743-р, у закладах загальної середньої та позашкільної освіти району створено цілісну систему національно-патріотичного виховання.

Нинішня ситуація у країні вимагає від педагогів, батьків, громадськості особливого ставлення до питання національно-патріотичного виховання учнів та молоді. На вимогу часу розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2017 року № 743 – р, «Про затвердження плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки», наказом відділу освіти райдержадміністрації 28.12.2017 № 594 затверджено план заходів щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Відповідно до вищезазначених наказів у плани виховної роботи закладів освіти району вносяться зміни і доповнення, складено та затверджено графіки щомісячних тематичних заходів, присвячених героїчним подвигам українських воїнів, боротьбі за територіальну цілісність і незалежність України.

Успішній реалізації завдань щодо виховання у дітей духовних і моральних цінностей сприяє заклад позашкільної освіти Іршавський районний центр позашкільної роботи, що є осередком національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді у позаурочний час. На базі закладу позашкільної освіти району функціонують гуртки краєзнавчо-патріотичного спрямування, у яких займаються діти шкіл району. Всі вони беруть участь у Всеукраїнських експедиціях учнівської та студентської молоді „Моя Батьківщина – Українаˮ, «Люби і знай свій рідний край», «Мій рідний край очима сучасників» основними завданнями яких є: виховання в учнівської молоді почуття патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, духовних і культурних цінностей українського народу, формування активної громадянської позиції. Експедиція „Моя Батьківщина – Українаˮ проводиться за такими напрямками: „Духовна спадщина мого народуˮ, „Козацькому роду нема переводуˮ, „Із батьківської криниціˮ, „З попелу забуттяˮ, „Геологічними стежками Україниˮ, „Географія рідного краюˮ.

З метою формування в учнів національної свідомості, любові до рідного краю, розуміння нерозривного взаємозв’язку минулого, сучасного і майбутнього України, забезпечення духовної єдності поколінь та вивчення пам’яток матеріальної і духовної культури у навчальних закладах району функціонують сім краєзнавчих музеїв (на базі Арданівської, Великораковецької, Кушницької, Осійської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Климовицької, Смологовицької, Сухівської ЗОШ І-ІІ ступенів), два історико-краєзнавчі музеї (на базі Чорнопотіцької ЗОШ І-ІІІ ступенів, один музей бойової слави на базі Довжанської ЗОШ І-ІІ ступенів та один літературний музей Юрія Станинця на базі Нижньоболотнянської ЗОШ І-ІІ ступенів.

  • патріотичних почуттів учнівської молоді сприяє й участь у всеукраїнських та міжнародних конкурсах: Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості, присвяченому Шевченківським дням; Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика; Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Відрадно, що за підсумками обласного конкурсу «Лист, вірш, малюнок до матері» учениця 9 класу Дунковицької ЗОШ І-ІІ ст. Курах Олександра зайняла перше місце в номінації «Вірш до матері».

Національно-патріотичне виховання у закладах освіти району спрямовується на залучення учнів до глибинних пластів національної культури й духовності, формування в дітей та молоді національних світоглядних позицій, ідей, поглядів і переконань на основі цінностей вітчизняної та світової культури.

У закладах освіти району створюються сприятливі умови для розвитку пластового (скаутського) руху, спрямованого на всебічний розвиток особистості, її моральних, духовних і фізичних якостей, патріотичне виховання підростаючого покоління, відродження історичних та культурних традицій Українського народу.

 

osvita | Переглядів: 466 | Дата: 26.07.2018 | Коментарі (0)

Опублікували типові освітні програми для 1–2 класів НУШ (ДОКУМЕНТИ)

Міністерство освіти і науки опублікувало типові освітні програми для 1–2 класів Нової української школи.

Відповідні документи розмістили на сайті МОН.

Типова освітня програма розроблена під керівництвом О.Я. Савченко. Завантажити документ можна за цим посиланням.

Tипова освітня програма під керівництвом Р. Б. Шияна. Завантажити документ можна за цим посиланням.

Нагадаємо, 21 лютого уряд затвердив новий Державний стандарт початкової освіти, за яким учитимуться перші класи Нової української школи в наступному навчальному році. Зі Стандартом можна ознайомитись за цим посиланням.

22 лютого Колегія МОН затвердила 26 навчальних програм для 1–2 класів, з яких 24 – для національних меншин і корінних народів.

Вчителі НУШ зможуть складати власні навчальні програми на основі типових без затвердження у міністерстві.

Окрім того, у міністерстві пояснили, що Колегія МОН затверджує лише типові освітні програми, авторські та експериментальні ж цього не потребують. Такі програми затверджує Державна служба якості освіти.

Джерело: http://nus.org.ua/news/opublikuvaly-typovi-osvitni-programy-dlya-1-2-klasiv-nush-dokumenty/

 

osvita | Переглядів: 651 | Дата: 11.04.2018 | Коментарі (0)

Головна подія – МОН дало рекомендації, як облаштувати освітній простір Нової української школи

Міністерство освіти і науки видало рекомендації, зокрема, щодо меблів для Нової української школи.

Про це йдеться у наказі №283 від 23 березня “Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації освітнього простору Нової української школи”, опублікованому на сайті Інституту модернізації змісту освіти.

Освітній простір організовується таким чином, щоб учитель міг спостерігати за діяльністю дітей в усіх осередках, діти мали можливість безпечно переміщуватися і було місце для зберігання особистих речей“, – зазначено в наказі.

У кожному класі повинні бути стільці та парти не менше двох ростових груп. Столи і парти мають бути одномісними, а стільниця має мати виріз з ближнього до учня боку. Стілець не може бути важчим 4 кг, а парта – за 10 кг.

Усі рекомендації можна переглянути в документі нижче.

Завантажити документ можна за цим посиланням.

Нагадаємо, у бюджеті на 2018 рік виділена субвенція в розмірі 1,37 мільярда гривень для забезпечення “якісної, сучасної та доступної” освіти в Новій українській школі.

Окрім того, першачки, які підуть у школу 1 вересня цього року, безкоштовно отримають набори LEGO.

Джерело: http://nus.org.ua/news/mon-dalo-rekomendatsiyi-yak-oblashtuvaty-osvitnij-prostir-novoyi-ukrayinskoyi-shkoly/

osvita | Переглядів: 567 | Дата: 11.04.2018 | Коментарі (0)

 

Вчителі зможуть складати свої програми на основі типових без затвердження в МОН – радник міністра

Про це розповіла радник міністра освіти і науки Іванна Коберник в інтерв’ю LB.ua.

За її словами, раніше у вчителів була програма, в якій чітко прописували кількість годин на певний предмет. Наприклад, якщо клас не засвоїв множення на 4, але вже вичерпалась кількість годин на це, вчитель змушений був іти далі.

Зараз нема розподілу годин, але є очікувані результати навчання і є зміст, який запропонований в типових програмах. В Новій українській школі вчитель може сказати: “Я знаю, як цікавіше досягти цих результатів, і я буду працювати ось так”. Тобто, він складає свою програму відповідно до типової програми, і її не треба везти на затвердження в міністерство.

Просто школа вирішує і вони працюють. Головне, щоб вчитель на кінець року досягнув тих результатів, які описані в Державному стандарті”, – пояснила Коберник.

Нагадаємо, 21 лютого Кабінет міністрів затвердив новий Державний стандарт початкової освіти, за яким учитимуться перші класи Нової української школи в наступному навчальному році.

22 лютого Колегія МОН затвердила 26 навчальних програм для 1–2 класів, з яких 24 – для національних меншин і корінних народів.

Також у МОН пояснили, що авторські та експериментальні освітні програми потребують експертного висновку від Держслужби якості освіти, щоб за ними начати першачків НУШ.

Джерело: http://nus.org.ua/news/vchyteli-zmozhut-skladaty-svoyi-programy-na-osnovi-typovyh-bez-zatverdzhennya-v-mon-radnyk-ministra/

osvita | Переглядів: 732 | Дата: 19.03.2018 | Коментарі (0)

 Світлина від НВК Смологовицька ЗОШ І-ІІ ступенів-дитячий садок.  

У загальноосвітніх закладах району проведені заходи щодо вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Детальніше:/zakhodi_do_vshanuvannja_geroiv_nebesnoi_sotni.docx

osvita | Переглядів: 598 | Дата: 22.02.2018 | Коментарі (0)

На платформі EdEra cтартував онлайн курс підвищення кваліфікації вчителів початкової школи - на допомогу педагогам МОН підготувало роз’яснення та інструкції

Станом на 2 лютого для проходження онлайн-курсу для вчителів початкової школи на платформі EdEra зареєструвалося близько 70тис слухачів - 69тис 790 осіб (реєстрація тривала з 3 січня, однак майже 10 тисяч людей записалися на курс вчора). Враховуючи великий інтерес і те, що он-лайн курс - це нова незвична форма роботи для вчителів, МОН підготувало детальні роз’яснення та інструкції, що допоможуть працювати на платформі. Відповідний лист було розіслано в обласні департаменти та інститути післядипломної освіти (завантажити лист можна за посиланням).

У документі, ґрунтуючись на поширених запитаннях-відповідях, які надходили на платформу EdEra протягом реєстрації на курс, консолідовано роз’яснення щодо програми онлайн-курсу, термінів публікацій навчальних матеріалів, інструкції, як зареєструватись на курс, як працювати з функціоналом платформи, як отримати сертифікат про успішне проходження курсу.
Зокрема МОН наголошує, що реєстрація на курс не закінчиться, зареєструватись на курс також можна в будь-який час, матеріали курсу не зникатимуть після перегляду - це найпоширеніші запитання стурбованих слухачів. Також необов’язково розпочинати навчання терміново і одразу після появи нових матеріалів – вони будуть доступні цілодобово, а на навчання є достатньо часу - лекції і завдання курсу з’являтимуться поступово до травня 2018 року. Слухач курсу може сам розподілити свій час, щоб в комфортній атмосфері пройти онлайн навчання.

Щоб вчителям було легше зорієнтуватись, як зареєструватись і користуватись курсом, до листа підготовлено 7 додатків.

Додаток 1. Орієнтовні терміни публікації навчальних матеріалів та програма дистанційного курсу

Додаток 2. Відповіді на часті запитання перед навчанням на дистанційному курсі

Додаток 3. Реєстрація на дистанційний курс (покрокова інструкція)

Додаток 4. Покрокова інструкція входу в персональний кабінет на сайті EdEra

Додаток 5. Рекомендації та зауваження щодо навчання на дистанційному курсі

Якщо після прочитання інструкцій педагог не знайде вичерпної відповіді на питання, він може написати лист на скриньку info@ed-era.com. Для того, щоб ця комунікація була ефективною та зручною для всіх учасників процесу, також підготовано Додаток 6. Рекомендації з написання листів для запитів та їх приклади та Додаток 7.Інструкція з користування платформою під час навчання на дистанційному курсі.

Всі ці інструкції також доступні он-лайн на платформі EdEra www.ed-era.com/nus гіперпосилання на курс.

За матеріалами сайту МОН

osvita | Переглядів: 583 | Дата: 12.02.2018 | Коментарі (0)

Методичні рекомендації щодо проведення годин класного керівника до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 2017 році

Завантажити документ

osvita | Переглядів: 586 | Дата: 06.12.2017 | Коментарі (0)

     

Відповідно до плану заходів з відзначення Дня Гідності та Свободи, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації 08.11.2017 № 577, листа департаменту освіти і науки облдержадміністрації 10.11.2017 №01-15/3274 „Про відзначення Дня Гідності та Свободиˮ у листопаді 2017 року у загальноосвітніх навчальних закладах району проведено тематичні заходи, присвячені революційним подіям 2004 року та Революції Гідності, її учасникам (наголосивши на значенні цих подій у розвитку громадянського суспільства).

Зокрема:

  • учні та вчителі Іршавської №1, Іршавської №2 ЗОШ І-ІІІ ступенів та Іршавської гімназії долучилися до участі у районних урочистих та меморіальних заходах до Дня Гідності та Свободи;
  • загальношкільні лінійки-реквієм, приурочені відзначенню Дня Гідності та Свободи: „Свобода ціною в життяˮ, „Україна – країна нескоренихˮ, „Шануймо подвиг героїв Майдануˮ, „У нашій пам’яті вони залишаться назавждиˮ, „Революція заради ГІДНОСТІˮ, „Вклонімося низько до землі тим, хто в серці буде вічно житиˮ;
  • виховні години: „А Сотню вже зустріли небесаˮ, „Героям слава!ˮ - вписано в серцяхˮ, „Наш дух не зламати, свободу не вбитиˮ, „Помаранчева революція та Революція Гідності – шлях до євроінтеграціїˮ, „Україна – територія Гідності та Свободиˮ, „Пам'ять про героїв стукає в наші серцяˮ, „Біль мого народуˮ, „Революція Гідності, охрещена кров’юˮ, „Благословенні довіку, хто себе кров’ю вписав у книгу безсмертя велику!ˮ, „Свічка пам’яті ангелам Небесної сотніˮ, „Небесна Сотня: герої не вмираютьˮ, „Пам’ятати, щоб не забути!ˮ, „Небесна Сотня у вирій полетілаˮ, „Їм у віках судилося безсмертя…ˮ, „Небесна Сотняˮ;
  • бесіди: „Ідеї демократії – основа українського суспільстваˮ, „Україна гідна Свободиˮ, „У нашій рідній Україні ми всі – український народˮ, „Свобода та людська гідність – базові цінності особистостіˮ, „21 листопада – День Гідності та Свободиˮ, „Революція Гідності: як це було …ˮ, „Час плине, а пам'ять залишаєтьсяˮ, „Ніхто незабутий , на попіл ніхто не згорівˮ, „Герої нашого часуˮ;
  • година громадянської свідомості „На варті наших душ – Небесна Сотняˮ;
  • оформлено та поновлено стенди: „Небесна Сотняˮ, „Слава Україні! Героям слава! Незабутні зустрічіˮ, „Наша рідна земля – Україна!ˮ, „Україна героїв пам’ятаєˮ, „Пам’ятаємо загиблих, шануємо живихˮ;
  • відеолекторій „Герої Небесної Сотні – справжні громадяни своєї державиˮ;
  • перегляд відеофільмів: „Майдан. Хронологія подійˮ, „Палаюча зима: боротьба України за свободуˮ, Зима, що нас змінилаˮ;
  • оформлено інформаційні виставки: „Майдан та українська національна ідеяˮ, „Їх прийняло небо, лишилися списки …ˮ, „Безсмертя нації – її могутня моваˮ, „А Сотню вже зустріли небеса …ˮ;
  • оформлено книжкову тематичну виставку літератури у шкільній бібліотеці „Україна – гідна свободиˮ та фото-презентацію „Правда про Майданˮ;
  • виставка малюнків: „Ми хочемо в мирі житиˮ, „Щасливі діти живуть в Україніˮ, „Ми – діти Україниˮ;
  • запалення свічок в пам'ять про Героїв Небесної Сотні.

 

 

osvita | Переглядів: 517 | Дата: 28.11.2017 | Коментарі (0)

Відповідно до плану заходів у зв’язку з Днем пам’яті голодоморів, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації 08.11.2017 № 576, з метою донесення до широкої аудиторії об’єктивної інформації про трагічні події української історії у загальноосвітніх навчальних закладах району проведено тематичні заходи, присвячені вшануванню пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій.

Зокрема:

  • учні та вчителі Іршавської №1, Іршавської №2 ЗОШ І-ІІІ ступенів та Іршавської гімназії долучилися до участі у жалобних заходах у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів;
  • виховний захід-реквієм „На вікні свіча догасала …ˮ, „Збережемо пам'ять про подвиг збереження націїˮ;
  • загальношкільні лінійки пам’яті: „Кривава ціна українського хліба 20-30-х років ХХ ст.ˮ, „Той голодний 33 рікˮ, „Україна пам’ятаєˮ;
  • загальношкільні акції: „Незабудки пам’ятіˮ, „Свічка пам’ятіˮ, „Запали свічкуˮ;
  • бесіди: „Без війни, без вини … Голодомор 1932-1933 роківˮ, „Голодомор 1932-1933 років – біль серця всієї Україниˮ, „Запали свічку пам’ятіˮ, „Дітям про Голодомор в Україні 1932-1933 рокиˮ, „Були колись страшні часиˮ, „Чорний світ над чорноземамиˮ;
  • виховні години: „На колінах стою перед вами, сповідаю жалобу сумнуˮ, „Голодомор 1932-1933 років. Україна пам’ятаєˮ, „Злочин проти народуˮ, „Голодомор на Україніˮ, „Не згасни, свічко пам’ятіˮ, „Ми пам’ятаємоˮ, „Хто знав, хто вів смертям і стратам лік?ˮ, „Геноцид українського народу. Голодˮ, „Безсмертна сила людського духуˮ, „Голодомор – страшні сторінки минулогоˮ, „Біль душі людськоїˮ;
  • тематичний урок „Свідки говорять: спогади людей, які пережили голодоморˮ, „Голодомор – чорна сповідь моєї Вітчизниˮ, „Жахливі сторінки нашої історіїˮ;
  • участь у ІІ Міжнародному міждисциплінарному конкурсі наукових і творчих робіт імені Володимира Маняка і Лідії Коваленко на тему Голодомору (надіслано роботу на Конкурс „Спогади очевидцівˮ);
  • конференцію для учнів 10-11 класів „Табу на правдуˮ, „Цифри і фактиˮ;
  • перегляд документальних фільмів: „Забута історія. Влада варта смертіˮ, „Голодомор 1932-1933 роківˮ, „Голодний рік – голодний вікˮ, „Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народуˮ
  • відеолекторій „Голод 33 рокуˮ;
  • оформлено книжкову тематичну виставку літератури у шкільній бібліотеці „Незгасима рана Україниˮ, „Не погасити пам’яті вогоньˮ;
  • відкрито науково-публіцистичну банерну виставку „Нас вбивали, бо ми українці …ˮ
  • опубліковано статтю в газеті „Шкільний дзвінокˮ на тему „25 листопада – День вшанування пам’яті жертв Голодомору та політичних репресійˮ.

 

osvita | Переглядів: 421 | Дата: 28.11.2017 | Коментарі (0)


1 жовтня 2017 року розпочалась реєстрація учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018». Зареєструватись можна до 22 жовтня за посиланням.
Конкурс проводитимуть у 4 номінаціях: «Українська мова та література», «Німецька мова», «Фізика», «Фізична культура».

Учасниками змагань можуть стати вчителі шкіл, стаж педагогічної роботи яких не менш як 5 років. Цьогоріч до конкурсу також долучаються і викладачі загальноосвітньої підготовки професійно-технічних навчальних закладів та ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.

Ознайомитись з умовами конкурсу можна тут.

Нагадаємо, що напередодні Дня працівників освіти Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич зустрілася із переможцями всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017».
 

За матеріалами сайту Міністерства освіти і науки України

osvita | Переглядів: 498 | Дата: 18.10.2017 | Коментарі (0)

 

26 вересня відбулося засідання методичної ради на якій обговорили та затвердили план роботи ради методкабінету та наказ про організацію методичної роботи з педагогічними працівниками району на 2017-2018 навчальні роки.

На розгляд членів методичної ради були представлені адаптовані і авторські програми гуртків і факультативів.

osvita | Переглядів: 607 | Дата: 27.09.2017 | Коментарі (0)

Про Перелік навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у дошкільних навчальних закладах у 2017/2018 н.р.

Переглянути документ

osvita | Переглядів: 532 | Дата: 19.09.2017 | Коментарі (0)

Міністерством освіти були внесені зміни до навчальних програм для
5–9 класів, про які на засідання педагогічної ради Іршавської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 говорила заступник
директора з НВР Мелеганич О.Д. Оновлені програми пропонують вчителю
свободу у визначенні часу, що треба виділити на опрацювання тої чи іншої
теми, зорієнтовані на компетентнісний підхід та націлені на результат.

Оксана Денисівна підготувала матеріал про зміни у вигляді презентації.

Пропонуємо ознайомитися з презентацією за посиланням:

http://www.irshava-firstschool.org.ua/wp-content/uploads/ключові-зміни-в-програмах1.ppt

 

osvita | Переглядів: 638 | Дата: 12.09.2017 | Коментарі (0)

 

01З 1 по 31 жовтня 2017 року Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек»  проходитиме під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя».
Загальний науковометодичний супровід організації та проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек здійснюватиме Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» та головний координаційний науково-методичний центр мережі освітянських бібліотек МОН України та НАПН України – Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. Сухомлинського.

Методичні рекомендації щодо проведення місячника

osvita | Переглядів: 647 | Дата: 07.09.2017 | Коментарі (0)

Із 26 загальноосвітніх навчальних закладів району 15 ЗНЗ подали претендентів на медалі: 27 золотих та 13 срібних. Учні трьох шкіл підтвердили високі знання та були нагороджені відповідними медалями. У шести навчальних закладах жоден з претендентів не підтвердив відповідний рівень знань для отримання медалей.

Детальніше в таблицях:/iz_26_zagalnoosvitnikh_navchalnikh_zakladiv_rajonu.docx

 

 

osvita | Переглядів: 597 | Дата: 31.08.2017 | Коментарі (0)

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

...

...

...

Пошук