Понеділок
20.05.2024
18:38
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Відділ освіти Іршавської райдержадміністрації
Головна Реєстрація Вхід
Методична робота »
Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 257

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Дошка оголошень » osvita

Той, хто хоче змінити світ, повинен починати з себе.
13.06.2016, 14:57

Сьогодення вимагає від кожного вчителя відповідальності за свою роботу, відмови від шаблонних форм і методів, уміння творчо будувати навчально-виховний процес. Головне – учитель має бути творчою особистістю. «Учитель року» - це і конкурс професійної майстерності, і свято вчительської душі. Значення конкурсу величезне: він допомагає визначити кращих педагогів, систематизувати надбання їх щоденної праці, зробити крок на шляху до педагогічної майстерності. Щорічне проведення конкурсу підвищує статус педагогічної професії, привертає увагу громадськості до проблеми освіти,  допомагає краще зрозуміти й усвідомити  значимість професії вчителя в житті країни та її майбутнього – сьогоднішніх школярів. Конкурсантами, як правило, є педагоги, котрі вміють перетворити сіру буденність на незвіданий шлях до зірок, котрі достойно вміють долати труднощі, працювати над собою.

Той, хто хоче змінити світ, повинен починати з себе. Саме такий девіз у переможців конкурсу «Учитель року - 2016», І етап якого пройшов 8-10 грудня у нашому районі.

У цьому році боротьба за звання кращого педагога відбувалася у номінаціях «Історія» та «Математика» і проходила у два етапи. Перший етап передбачав проведення та самоаналіз конкурсних уроків на базі Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Іршавської гімназії, а також тестування з фахової майстерності. На другому етапі члени журі знайомилися із матеріалами блогу конкурсанта, відеозаписом презентації досвіду роботи, а також оцінювали майстер-клас з проблемного питання.

Для оцінювання роботи конкурсантів було сформовано фахове журі у кожній номінації, до складу якого ввійшли педагогічні працівники вищої кваліфікаційної категорії, «вчителі-методисти», лауреати обласного туру конкурсу «Учитель року» різних років.

Після завершення першого етапу журі відзначили, що під час проведення уроків конкурсанти продемонстрували високу фахову майстерність, знання та володіння сучасними інноваційними технологіями. Педагоги розкрили особисті професійні знахідки, показали світ своїх захоплень, правильність підбору методів, прийомів та форм навчання, вміння активізувати учнів для вирішення поставлених завдань. Варто пишатися тим, що самоаналіз проведеного уроку виявив ґрунтовні знання учителів з методики викладання предметів, розуміння способів активізації пізнавальної діяльності тощо.

Другий конкурсний день став справжнім святом педагогічної майстерності. У зв’язку з тим, що нещодавно в районі відбувся Всеукраїнський конкурс «Класний керівник року - 2016», для презентації власного досвіду виховної роботи із класним колективом були запрошені лауреати районного етапу конкурсу – класний керівник 9 класу Ільницької ЗОШ І-ІІ ступенів Штець Оксана Михайлівна, класний керівник 8 класу Сухівської ЗОШ І-ІІ ступенів Марканич Ганна Іванівна. Для участі в цьому конкурсі учасники готували матеріал, який містив опис виховної системи класу з повним розкриттям її компонентів, опис власного педагогічного досвіду, у якому розкрито авторські ідеї щодо переходу від окремих напрямів виховання до проектування виховної системи. Крім того, матеріали містили презентацію власного педагогічного досвіду та розробки виховних годин, які розкривають специфіку системи роботи класного керівника над проблемою.

З вітальним словом до учасників дійства звернулися перший заступник Іршавської районної ради Володимир Михайлович Половка, начальник відділу освіти Іршавської РДА Єлизавета Михайлівна Яцканич, завідуюча районним методичним кабінетом відділу освіти Мар`яна Юріївна Гудь, незмінна ведуча конкурсу в нашому районі, методист районного методичного кабінету Любов Іванівна Сокач.

Цього року переможцями конкурсу стали 2 педагогів: учитель історії Нижньоболотнянської ЗОШ І-ІІ ступенів Лемак Інна Василівна та учитель математики Ільницького спортивно-гуманітарного ліцею Лендєл Наталія Іванівна. Саме вони презентували власний досвід роботи у вигляді майстер-класу «Я роблю це так…».

Кожен із учасників – неординарна особистість. Лемак  Інна Василівна щиро вірить, що в кожній дитині є сонце, тільки потрібно дати йому світити. Вона надзвичайно любить історію, тому легко знаходить контакт з учнями, може невимушено повести їх у далекі мандрівки віками.

Лендєл Наталія Іванівна впевнена, щоб вести дітей за собою, необхідно самому рухатися не зупиняючись. Креатив, відповідальність, постійне самовдосконалення робить її педагогічний шлях цікавим та захопливим.

Марканич Ганна Іванівна у роботі цінує відповідальність, у людині – чуйність і доброту. Найбільшою нагородою для неї є досягнення її вихованців і відчуття того, що вона бере участь у становленні людини.

Штець Оксана Михайлівна серцем відчуває, що її покликання – учити дітей жити за правдою, любити свою землю, плекати в юних душах добро й людяність. Вона продовжує сімейну традицію сіяти в юних душах добро, чуйність, патріотизм.

Під час майстер-класів та самопрезентацій конкурсанти розкрили актуальні теми сьогоднішньої освітянської практики, показали способи впровадження форм роботи із учнями різних вікових категорій, засоби формування основних предметних компетентностей та умінь на уроках математики та історії. Вчителі довели, що бути педагогом – це їх покликання, їх доля. Вони люди з тонкою душею та великим багажем знань, котрі можуть донести до юних сердець найголовніше, значуще, потрібне, допомагаючи добрим словом, мудрою порадою.Педагоги розуміють: професійне покликання сучасного українського вчителя надзвичайно важливе і відповідальне. Без учителя немає держави. Поруч з матір'ю й батьком, для дітей вони є найближчими, найавторитетнішими людьми. Учительська справа – особлива. Вона одна з найтонших і найделікатніших, а ще – надзвичайно складна. Вчити – це не просто професія, це місія. 

Підсумки конкурсу зробили члени журі – вчитель історії Довжанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Яцкович В.М. та вчитель математики Іршавської гімназії Козенюк Р.В., методист районного методичного кабінету Галас О.С., завідуюча РМК Гудь М.Ю. Начальник відділу освіти Яцканич Є.М. нагородила переможців І етапу конкурсу «Учитель року -2016» та лауреатів конкурсу «Класний керівник року -2016» грамотами відділу освіти за особливі заслуги у справах навчання та виховання підростаючого покоління, а також грошовими преміями. Лемак Інна Василівна та Лендєл Тетяна Іванівна представлять наш район на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу в місті Ужгород.

Гадаємо, що конкурс довів: наш сучасний вчитель – надзвичайно мудрий, незважаючи на складнощі сьогодення. Він робить все, щоб втілити задумане, щоб не тьмяніли фарби і не зникала свіжість почуттів, щоб нашим українським світом правили Розум, Добро і Краса. У цьому конкурсі вчителі показали себе в новому світлі: хтось відкрився для навколишніх, а хтось відкрив, можливо, сам у собі приховані потенційні можливості творчої особистості.

Конкурс переконав у тому, що вчительська справа має надзвичайну значимість для процвітання нашої держави, для нашого  майбутнього. Адже сама педагогічна мудрість і висока професійна майстерність є обов’язковою передумовою формування інтелектуального та морального обличчя майбутнього громадянина України.

 

Додав: metodist | Контактна особа: методист
Переглядів: 515
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

...

...

...

Пошук