До 10 березня вчителі мають визначити, за якими підручниками навчатимуться в 2019/2020 н.р. учні других класів НУШ. Цього року їм запропоновано на вибір 15 підручників з української мови та читання (у двох частинах), 14 варіантів з інтегрованого курсу «Я досліджую світ», 10 – з математики, 6 – з англійської мови та 8 – з інтегрованого курсу «Мистецтво», а також підручники для закладів з навчанням мовами національних меншин.
Фрагменти pdf-версій підручників розміщені у вільному доступі в електронній бібліотеці за посиланням «Конкурсний відбір підручників для 2-го класу». Протягом трьох тижнів (з 25 лютого до 10 березня) педагоги знайомляться з фрагментами оригінал-макетів, які вже пройшли фахову експертизу, та мають обрати для сво
... Читати далі »
Українські школярі відтепер отримуватимуть після 4-го класу – свідоцтво про здобуття початкової освіти; після 9-го – свідоцтво про здобуття базової середньої освіти; а після завершення школи в 11-му (12) класі – свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти. Відповідну постанову було прийнято під час засідання Уряду 6 березня 2019 року.
Щоб усі ці документи були доступні й для осіб з порушеннями зору, їх почнуть виготовляти з використанням шрифту Брайля.
«Ми розпочали реформу Нова українська школа, у вересні 2019 року вже два класи – перший і другий – вчитимуться за новим стандартом, з підготовленими вчителями та у новому освітньому просторі. Ми інвестуємо в обладнання природничо-математичних кабінетів та формуємо мережу опорних шкіл для підготовки до реформи на наступних рівнях освіти. Однак є ціннісні речі, які також потрібно враховувати. Ще з радянських
... Читати далі »
На базі Чорнопотіцького закладу дошкільної освіти вихователями Лендєл Вітою Василівною та Лендел Надією Юріївною було проведено майстер- класи з вихователями району дошкільних груп "Сучасні підходи до реалізації завдань освітньої лінії ознайомлення дошкільників з природою" та "Використання нетрадиційних технік малювання в роботі з дітьми дошкільного віку", які підібрали багато цікавого матеріалу, приклали багато зусиль для проведення майстер-класу. Вихователі району отримали багато інформації, позитивних вражень, ознайомилися з цікавими форми і видами роботи, які можна використовувати у своїй педагогічній практиці.