П`ятниця
10.05.2024
13:36
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Відділ освіти Іршавської райдержадміністрації
Головна Реєстрація Вхід
Методична робота »
Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 257

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Дошка оголошень » osvita

У категорії оголошень: 126
Показано оголошень: 101-126
Сторінки: « 1 2 3


 Розвиток мовлення дітей дошкільного віку відбувається у по­всякденні та на спеціально організованих мовленнєвих заняттях. Саме мовленнєві заняття є однією з важливих форм навчання дітей дошкільного віку рідної мови, розвитку мовлення й мовленнєвого виховання. Це проблемне питання вирішувати вихователі дошкільних груп на семінарі – практикумі, який відбувся 26 жовтня на базі Іршавського дошкільного навчального закладу №2 (завідувач Глеба С.Ф.).

         Інтегроване заняття з мовленнєвого розвитку, навчання елементів грамоти та підготовки руки до письма з дітьми старшої групи провела вихователь  Іршавського ДНЗ №2 Вовканич Світлана Василівна.

        За круглим столом вихователі дошкільних груп ДНЗ району ділились досвідом проведення інтегрованих занять з мовленнєвого розвитку. Доцільність навчального  навантаження на старших дошкільнят згідно листа МОН України «Гранично допустиме навантаження на дитину у ДНЗ» та недопущення перевтоми дошкільника на занятті. 

osvita | Переглядів: 361 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

З метою активізації участі учнівської молоді району в природоохоронній роботі та екологічному русі, виявлення і поширення нетрадиційних форм роботи із набуття знань і досвіду розв'язання екологічних проблем свого регіону щорічно у жовтні проводиться районний конкурс колективів екологічної просвіти.

      29.10.2015 року в приміщенні районного Будинку дитячої творчості проведено черговий конкурс, в якому взяли участь 7 колективів загальноосвітніх  навчальних закладів ІІ-ІІІ ступенів.

Програмою конкурсу передбачено творчий виступ і презентацію діяльності колективів  з теми «Збереження та раціональне використання земельних ресурсів». Журі  оцінювали виступи учасників за певними критеріями, особлива увага зверталася на актуальність порушеної у виступі екологічної проблеми, зв'язок з громадськими екологічними організаціями, результативність проведених виступів у школі, селі, районі, оригінальність художнього оформлення тощо.

     Потрібно відмітити високий рівень виконавської майстерності учасників, належний естетичний сценічний одяг конкурсантів, висвітлення практичної природоохоронної роботи, актуальності  порушеної проблеми.

      Журі визначило переможців та призерів  конкурсу, які будуть відзначені грамотами відділу  освіти  та  призами.

За І місце – колектив «Екологічна варта» Лисичівської  ЗОШ І-ІІІ ступенів                                   ( кер Олегаш Г.В.);

За ІІ місце:

 -колектив «Первоцвіти» Малораковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів                              ( кер. Яцканич Н.М.);

–колектив «Кришталева крапелька» Ільницької ЗОШ І-ІІ ступенів              (кер. Штець О.М.) ;

– колектив  «Вартові довкілля» Ільницької ЗОШ - інтернату І-ІІІ ступенів   

 (кер.  Зем’янська М.В.);

За ІІІ місце:

 – колектив «Джерельце» Нижьоболотнянської ЗОШ І-ІІ ступенів                     ( кер. Кормош Г.В.);

-  колектив «Еколог» Довжанської ЗОШ І-ІІІ ступенів (кер. Трикур М.Ю.);

колектив «Екосмайл» Осійської ЗОШ І-ІІІ ступенів ( кер. Черничко Г.І.);                                                                                

Переможець конкурсу ( колектив «Екологічна варта» )  буде представляти район на обласному конкурсі колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім». Будемо сподіватися на хороший результат.

osvita | Переглядів: 505 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

На виконання Закону України „ Про дошкільну освіту ”, Інструктивно-методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки від 16.08. 2010 № 1/9 – 563 „ Фізичний розвиток дітей в умовах ДНЗ ” та керуючись наказом відділу освіти в дошкільних установ району з 08 по 16 вересня цього року відбувався вищеназваний огляд-конкурс.

       У конкурсі взяли участь усі дошкільні навчальні заклади району. Комісією зроблені висновки, що в усіх дошкільних установах створені відповідні  умови для проведення занять з фізичного виховання на повітрі, спортивні майданчики відповідають санітарно - технічним вимогам ( чисті, охайні, фізкультурне обладнання відремонтоване та пофарбоване). Всі дошкільні установи на спортивних майданчиках намагалися створити умови для фізичного виховання малят, були в наявності різноманітні спортивні обладнання: інвентар для вправ у рівновазі ( пеньки різного розміру, колода), гімнастичні стінки, бігові доріжки, ями для стрибків у довжину.

      Під час оцінювання естетичного вигляду слід відзначити фізкультурні майданчики Горбківського, В. Раковецького №2, №3, Білківського №2,  Луківського, Лисичівського, Кам*янського, Іршавського №1, №4, Приборжаського №2, Сілецького №1 та Арданівського дошкільних навчальних закладів.

      У Доробратівському, Ільницькому №1. Приборжавському №2, Іршавському №3 та №4  дошкільних навчальних закладах фізкультурне обладнання на майданчиках розташоване згідно методичних вимог.

Визначені переможці районного конкурсу

     1 місце – Ільницький ДНЗ №1;

     2 місце – Іршавський ДНЗ №3;

     3 місце – Доробратівський ДНЗ.

Також відзначені подяками за підготовку спортивних майданчиків Лисичівський, Сілецький №1 та Горбківський ДНЗ.

osvita | Переглядів: 378 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

Новий навчальний рік для школярів розпочинається 1 вересня. А для  освітян вже традиційно його початок знаменується серпневою педагогічною конференцією.

    Серпнева конференція – це підведення підсумків за минулий навчальний рік, визначення перспективних планів роботи педагогів на новий навчальний рік, влиття у педагогічну когорту молодих спеціалістів, цікаві зустрічі, обмін думками, враженнями.

      Районна конференція педагогічних працівників Іршавщини розпочалася з дружного виконання освітянами Державного гімну України та хвилини мовчання – у знак пам’яті й поваги до Небесної сотні та українських військових, що загинули, захищаючи Вітчизну в зоні АТО.

    «Робота відділу освіти була спрямована на підвищення якості, оновлення змісту і форм організації навчально-виховного процесу на засадах гуманізації та підготовку педагогів до ефективної професійної діяльності в умовах реформування освіти»,- зазначила у своїй доповіді начальник відділу освіти Іршавської РДА Єлизавета Яцканич.

         Учасників освітянської конференції привітали голова Іршавської районної державної адміністрації Олександр Горін та заступник голови районної ради Петро Добромільський. Разом з начальником відділу освіти  вони вручили кращим учням та педагогам почесні грамоти а переможці ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін  отримали грошові премії.

       О.І.Попович голова профспілкового комітету працівників освіти привітав та нагородив переможців районних спартакіад дошкільних навчальних закладів та загальноосвітніх закладів медалями, кубками та цінними подарунками.

     Також освітяни Іршавщини визначились із кандидатом  на здобуття премії Закарпатської ОДА ім. Августина Волошина, запропонувавши кандидатуру Івана Івановича Терпая директора Іршавської райСЮТур.

osvita | Переглядів: 402 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

Дитинство - найчудовіша пора в житті. Одні з найкращих моментів дитинства, зазвичай, пов'язані з іграми та розвагами. Оптимальний час для цього - канікули. Правильно організований дитячий відпочинок принесе массу приємних, незабутніх вражень вашому чаду. Бачити свою дитину радісною, зробити її щасливою - чи не цього прагнуть всі батьки? Провести літні канікули вдома, коли всі однолітки в таборі, на морі або в лісі, погодьтеся, не найкраща перспектива для дитини. Згадайте себе у їхньому віці!

         Літо - золотий час для дітей, який асоціюється з канікулами, сонцем, морем та розвагами. Де провести канікули, щоб відпочинок приніс дитині радісні емоції та надовго зарядив енергією літа? Найкраще місце - дитячий табір. 

        Цього року на базі Ільницького спортивно – гуманітарного ліцею знаходиться районний  табір відпочинку « Водограй» з цілодобовим перебуванням. Вихователями  табору є одні з найкращих медпрацівників ліцею: Ісак Ф.Ф. – начальник табору, Гелей Н.М., Лендєл.Н.І., Керестей  С.Ю., Васильєва В.П, Кеню Г.В., Ромочівська М.Ф. – вихователі.

У таборі були сформовані три загони: «Українці», «Кока – кола», «Веселка». Наші вихованці мають надзвичайно насичену програму: спортивні ігри та розваги, цікаві конкурси, інтелектуальні ігри, психологічні тренінги, майстер – класи, релаксія, екскурсії і, обов’язково, дискотеки.

У першу неділю перебування спільними зусиллями вихователів та вихованців було проведено урочисте відкриття табору, на якому були присутні представники влади, відділу освіти, батьки. Загони підготували цікаву програму.

osvita | Переглядів: 376 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

Цьогоріч на базі загальноосвітніх навчальних закладів району на зміну пришкільних літніх таборів відпочинку прийшла двотижнева літня мовна школа вивчення іноземних мов.

Організація літніх таборів з іноземних мов має на меті створення сприятливих умов для школярів щодо практичного застосування знань з іноземних мов, отриманих упродовж навчального року. Участь у мовному таборі допоможе школярам розкрити свої таланти та отримати досвід спілкування іноземною мовою. У таборах діти отримають можливість застосовувати набуті знання у різних формах діяльності: в ігрових та концертних програмах, спортивних змаганнях, театральних виставах. При цьому знання не оцінюватимуться як у школі, а діти сприйматимуть навчання як гру, що дозволить істотно розширити їхній кругозір і набути мовленнєві та комунікативні навички.

На сайті МОН України рекомендують: Літні мовні табори

На сайті ЗакІППО рекомендують: Літні мовні табори

osvita | Переглядів: 510 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

Відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України 03.02.2015 № 89 „Про здійснення заходів щодо організації літніх мовних таборів”, департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації 26.05.2015 № 136 „Про організацію оздоровлення і відпочинку дітей у 2015 роціˮ,  листа департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації 04.02.2015 №01-20/416 „Про здійснення заходів щодо організації літніх мовних таборівˮ на базі семи (Іршавської №1, Іршавської №2, Іршавської гімназії, Білківської, Доробратівської, Великораковецької, Ільницької)   загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів з 2 до 15 червня 2015 року працювали літні мовні табори з англійською, німецькою та французькою мовами.

Спочатку були сумніви: чи захочуть дітлахи гаяти сонячні, літні дні на заняття іноземною мовою. Та вже через кілька днів стало зрозуміло, що діти чекають мовних занять з нетерпінням.

          Цьогорічні заняття у літніх мовних таборах  були спрямовані на засвоєння школярами мовленнєвих умінь і навичок, які знадобляться їм у повсякденних життєвих ситуаціях – вдома, у школі, у транспорті, у колі друзів, при знайомстві з іншими людьми. 418 учнів 3-10 класів вищезгаданих шкіл району поглиблювали свої знання граючись, співаючи, займаючись образотворчим мистецтвом, розігруючи театралізовані сценки та переглядаючи кінофільми, озвучені іноземною мовою. І все це відбувалося весело, невимушено, з творчістю і завзяттям. Учні охоче брали участь у запропонованих видах діяльності, виявляючи неабияку фантазію, бажання і вміння імпровізувати, спілкуватися іноземною мовою. Окрім розширення словникового запасу у межах запропонованих тем (підтем), учні мали змогу розвинути соціокультурну компетенцію завдяки використаним аутентичним матеріалам, продемонструвати свою обізнаність щодо тематичних українських особливостей (популярних видів спорту, харчових преференцій, природних особливостей тощо).

Відшліфовувати мовні навички школярам допомагали 39учителів іноземних мов,фізкультури, музики, педагоги-організатори та волонтери-учні 11-х класів.  Вони створювали атмосферу невимушеного спілкування, давали  змогу учням проявляти творчі здібності, удосконалювати навички спілкування, долати психологічний бар’єр у спілкуванні іноземною мовою, працюючи у групах, розвивати акторські та ораторські здібності, поєднувати ігрові форми з вивченням мови. 

Основною темою мовних таборів була "Спорт. Здоровий спосіб життя".Проте в рамках цієї теми  опрацьовувалася  ціла низка важливих і близьких учням проблем у залежності від вікових особливостей, інтересів, уподобань. Завдяки доброзичливій атмосфері, навчанню у грі юні знавці іноземних мов розкрили свої таланти, отримали досвід спілкування, відчули радість відкриттів та пізнання.

Сподобалася робота літніх мовних таборів і батькам. Більшість з них висловили свої сподівання щодо організації подібної форми роботи і в наступному році, адже сьогодні стало зрозумілим, що іноземна мова є конче необхідним надбанням для повноцінного життя людини у європейському співтоваристві.

Іршавська гімназія http://youtu.be/ZRA4Gf0Y-Tk 

Білківська ЗОШ  І-ІІІ ст. https://youtu.be/Zut_ZtxJoQQ

Іршавська ЗОШ І-ІІІ №2 https://www.youtube.com/watch?v=7VbZjxulbY4

Великораковецька ЗОШ І-ІІІ ст.  https://www.youtube.com/watch?v=S9MH6gFiC0c

Ільницька ЗОШ І-ІІІ ст. https://www.youtube.com/watch?v=QtX6c_ulskQ&feature=youtu.be

Презентації:

Великораковецька ЗОШ І-ІІІ ступенів  http://www.slideshare.net/OlhaHalas/ss-49828376

Білківська ЗОШ І-ІІІ ступенівhttp://www.slideshare.net/OlhaHalas/ss-49831044

Ільницька ЗОШ І-ІІІ ступенів http://www.slideshare.net/OlhaHalas/ss-49828376

Іршавська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1  http://www.slideshare.net/OlhaHalas/1-49831335

 

osvita | Переглядів: 417 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

Трудове виховання є необхідною, найважливішою умовою успішної підготовки дітей до сучасного життя. Діти, виховані змалку в праці, є самостійними, організованими, активними, охайними.

30 квітня на базі Білківського ДНЗ№1 відбувся обласний науково-методичний семінар методистів з дошкільної освіти районних (міських) методичних кабінетів «Сучасний підхід до організації трудового виховання у дошкільних навчальних закладах Закарпаття».

Привітали учасників семінару керівники району: т.в.о. голови райдержадміністрації  Віктор Андрійович Симканинець та заступник голови районної ради Петро Петрович Добромільський. Прозвучали приємні слова подяки педагогам першої та важливої ланки освіти – дошкільної освіти.

На теренах Білківського дошкільного закладу №1 привітав гостей сільський голова Зейкан Василь Семенович і побажав творчої і плідної праці всім учасникам обласного семінару.

Начальник відділу освіти Іршавської РДА Єлизавета Михайлівна Яцканич окреслила основні пріоритетні завдання розвитку дошкільної освіти в Іршавському районі.
Про створення методично-інформаційного простору для педагогів дошкільних навчальних закладів інформувала учасників семінару завідуюча районним методичним кабінетом відділу освіти Мар’яна Юріївна Гудь.

Відкрила семінар методист кабінету дошкільної, початкової та інклюзивної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Романчак Ольга Олександрівна, яка ознайомила присутніх з програмою обласного науково-методичного семінару та побажала плідної праці.

З хлібом і сіллю  та веселими  піснями привітали учасників обласного семінару дошкільнята Білківського ДНЗ№1 (музичний керівник Фірцак Емма Омельянівна). Практичну частину з організації художньої праці дітей старшого віку провела Бокотей Олеся Йосипівна, вихователь Балківського ДНЗ№1. На занятті з гурткової роботи панувала доброзичлива атмосфера, дошкільнята показали гостям роботу з бісером, солоним тістом, з папером (квілінг) та роботу на ткацькому верстаті. Учасники семінару високо оцінили вміння дітей старшої групи оперувати з різними матеріалами, їх творчість, художньо-технічні вміння та любов до праці.

У роботі семінару взяли участь  завідувач кабінету дошкільної, початкової та інклюзивної освіти Гордуз Наталія Олександрівна, яка наголосила на забезпеченні принципу наступності дошкільних навчальних закладів та початкової ланки освіти з організації трудового виховання.

Рего Ганна Іванівна кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки і психології Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, розкрила психолого-педагогічні основи трудового виховання дітей дошкільного віку.

Петрів Алла Богданівна головний спеціаліст відділу дошкільної, загально середньої та інклюзивної освіти  розповіла про перспективи розвитку дошкільної освіти Закарпаття.

Майстер-клас «Таємниця живого піску»  учасникам семінару показала Глеба Світлана Федорівна завідувач Іршавського ДНЗ№2, яка розкрила методику використання інноваційної технології роботи з кінетичним піском, що сприяє  креативності та перетворює навіть дорослого на дитину, граючись з ним.

За  круглим  столом були підведені підсумки з методистами районних (міських) методичних кабінетів «Банк педагогічних ідей щодо виявлення передового педагогічного досвіду з трудового виховання дошкільнят»,де  Майор Надія Симонівна, методист кабінету дошкільної, початкової та інклюзивної освіти, наголосила на  важливості  трудового виховання в ДНЗ.

Учасники заходу подякували організаторам та педагогічному колективу Білківського ДНЗ№1 за організацію та проведення семінару в Іршавському районі. Побувавши та ознайомившись із дошкільним навчальним закладом №1 с. Білки, його колективом та відчувши теплу атмосферу, учасники семінару зрозуміли, що основне для кожного із них – любити свою професію. Вони побачили, як щиро і самовіддано працюють вихователі з дітьми, знаходять у цьому радість і сенс свого життя. Можливо, заради цього і варто жити у світі!

osvita | Переглядів: 527 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

14 травня 2015 року  на базі районного Будинку дитячої  творчості відбувся семінар заступників директорів загальноосвітніх навчальних закладів району з навчально - виховної роботи. На розгляд присутніх було винесено ряд питань:

  1. Нормативно-правові та науково-методичні засади організованого закінчення 2014-2015 навчального року, проведення  Державної підсумкової атестації.
  2. Про підсумки роботи за 2014-2015 навчальний рік.
  3. Інформаційні повідомлення.
  4. Різне.

В роботі семінару взяли участь Т.Супрун головний спеціаліст відділу освіти Іршавської РДА, М.Гудь завідуюча районним методичним кабінетом відділу освіти Іршавської РДА та методисти РМК.

 

osvita | Переглядів: 429 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

Туризм як нетрадиційна форма відпочинку та оздоровлення, формування життєвої компетентності набуває все більшого поширення. Пішохідні прогулянки  та екскурсії за межі дошкільного закладу плануються згідно програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» як вид дитячого туризму. У походах та переходах, як правило, комплексно реалізуються екологічні, краєзнавчі, тренувальні, оздоровчі та, власне, туристичні завдання.

Саме тому Школа молодого вихователя відправилася у туристичний похід мальовничими лісними стежками с. Довге. Молоді вихователі дошкільних навчальних закладів району у природних умовах вправлялися у подоланні перешкод, вчилися орієнтуватися на місцевості за допомогою карти-мапи. Під час переходу до місця стоянки педагог-майстер (керівник Школи молодого вихователя Тетяна Гергель) проводила спостереження, давати певні завдання, які потребують виконання основних рухів: різних видів ходьби й бігу, стрибків, вправ з рівноваги тощо. На кінцевому пункті  влаштували активну рухову діяльність з використанням природних перешкод, різноманітних змагань спортивного та туристичного напрямку. Молоді педагоги вправлялися у швидкості встановлення туристичної палатки, залізання у спальний мішок, перетягування канату та розпалювання вогнища. На завершенні туристичного походу всі вихователі поклавши руки один одному на плечі покорили вершину гори. Всі зрозуміли, що дружба допомагає подолати всі труднощі і здобути перемогу.

Метою майстер – класу було показати молодим вихователям, що дитячий туризм дає змогу коригувати розвиток рухової сфери: вправляти дошкільників у виконанні основних рухів, спортивних та рухливих ігор. Проведення туристичних походів сприяє формуванню позитивних морально-вольових якостей, зокрема сприяє формуванню здатності прогнозувати результати власної діяльності та поведінки, створює умови для розвитку прагнення пізнати навколишній світ, самих себе, свої можливості тощо.

Основними перевагами туристичних походів та  прогулянок  є доступність їх проведення в умовах природного середовища, відсутність потреби в додаткових матеріальних ресурсах, широке коло засобів та форм організації туризму, що дає змогу створити необхідні педагогічні умови для ефективного процесу фізичного виховання дітей дошкільного віку взагалі та вивчення ігор з елементами спорту зокрема.        

osvita | Переглядів: 366 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

14 травня 2015 року на базі Закарпатського краєзнавчого музею було проведено обласний конкурс екскурсоводів шкільних музеїв. Серед експонатів, представлених юними екскурсоводами, матеріали пошуково-дослідницької роботи, приурочені Міжнародному дню музеїв, 70-річчю звільнення українських земель від окупації та Перемоги у Другій світовій війні, 70-річчю від дня створення Закарпатського краєзнавчого музею.
Організаторами заходу стали відділ науково-методичної роботи Закарпатського краєзнавчого музею та Закарпатський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді.
Переможцями V Обласного конкурсу-презентації екскурсоводів шкільних музеїв Закарпаття стали:
1 місце
- музей бойової слави ЗОШ І–ІІІ ступенів с. Люта Великоберезнянського району (керівник С.Ю. Яцьків; учні-екскурсоводи – Довганич Вікторія, Лешко Діана);
- музей „Перлини рідного села” Нижнеселищенська ЗОШ І–ІІІ ступенів Хустської районної ради (керівник О. В. Драгуська; учні-екскурсоводи – Гелебан Степан. Пацкан Мирослава).
2 місце
- Чорнопотіцький народний історико-краєзнавчий музей Іршавського району (керівники Ю. Фегер, Л. Мороз; учні-екскурсоводи – Котубей Ангеліна, Котубей Анастасія);
- історичний музей Хустської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 1 ім. А. Волошина (керівник О. Ю. Алексик; учні – Баняс Наталія, Ціпкал Анастасія).
3 місце
- літературна музейна кімната В.С. Гренджі-Донського м. Ужгород (керівник І.В. Матіола; учні – Марухлинич Вікторія, Снарська Андріана);
- краєзнавчий музей Олешниківської ЗОШ І–ІІІ ступенів Виноградівської районної ради (керівник Н.С. Товт, учні – Макара Віталія, Любка Наталія).
Вихованці показали високий рівень підготовки та отримали багато позитивних вражень від участі в конкурсу.

osvita | Переглядів: 396 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

 На базі Осійського дошкільного навчального закладу відбулося свято здоров’я - дев’ята районна спартакіада серед працівників дошкільних установ. У спартакіаді взяли участь 11-ть дошкільних закладів району, які були представлені спортивними командами. Працівники змагались з чотирьох видів спортивної програми: біг (30 м), стрибки у довжину, дарц та спортивна естафета.

   Головними суддями змагань були голова районного комітету профспілки працівників освіти і науки України О.І.Попович та голова спортмасової комісії президії РК – І.І. Пинзеник. 

    Першим етапом  за головні призи спартакіади стали змагання з легкої атлетики. У стрімкому бажанні перемогти кращими стали колективи:

-         з бігу Вільхівського, Ільницького №2, Довжанських №1та №2;

-         стрибків у довжину з місця Доробратівського, Іршавського №2, Довжанського №1.

    На зміну легкій атлетиці прийшов цікавий і захоплюючий вид спорту – дарц. Кращих результатів у цьому виді спорту добилися представники комад ДНЗ Осійського, Вільхівського та Великораковецького №4.

    Завершила спартакіаду- спортивна естафета. У ній найкращих результатів досягли команди профкомів Довжанського №1, Доробратівського і Ільницького №1 ДНЗ.

    Свято вдалося на славу завдяки умілій організації заходу.

    Подібні заходи є надзвичайно корисними, оскільки сприяють впровадженню фізичної культури в повсякденне життя, її широкого використання в загартуванні, оздоровленні та пропаганді здорового способу життя. 

     Суддівська колегія, підбивши підсумки змагань оголосила переможцем

спартакіади команду Доробратівського ДНЗ (завідувач Калій Г. Ю.), друге місце виборола команда Довжанського ДНЗ №1(завідувач Романець О.В.), а третє місце дісталось команді Осійського ДНЗ (завідувач Жовнір Г.І.). 

osvita | Переглядів: 317 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

У травні, коли розквітають яскраві квіти і дзвенить пташиний спів, теплий весняний вітер приносить до нас свято Останнього дзвоника. Воно радісне й водночас сумне. Це день підбиття підсумків і планування майбутнього. Попереду в школярів веселі канікули, а у випускників – час прощання з дитинством та вибору життєвої стежки.

28 травня відбулося урочисте нагородження золотими та срібними медалями за відмінні успіхи у навчанні кращих випускників шкіл Іршавського району.

Розділити  свято та привітати присутніх прийшли:

 Віктор Андрійович Симканинець голова Іршавської районної державної адміністрації

 Петро Петрович Добромільський заступник голови Іршавської районної ради 

osvita | Переглядів: 304 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

Людина неповторна. Це істина. Тому педагогіка є найбільш складною і суперечливою формою людської діяльності. Неможливо педагога навчитипедагогіки. Педагогікинеобхідновчитися все життя. Недармаговорять: «Учитель живе до тих пір, покивінвчиться, перестає бути вчителем той, хтоперестає бути учнем».

          19 березня 2015 року на базі Ільницького спортивно – гуманітарного ліцею відбулось засідання школи молодого вчителя математики  району на тему: «Форми та методи роботи на уроках математики», на якому були присутні Василинець Наталія Михайлівна – методист відділу освіти Іршавської РДА, Петрище Ярослав Васильович – керівник школи молодого вчителя та молоді вчителі.

Метою діяльності даного об’єднання є:

- сприяння професійному становленню молодих колег;
- надання методичної допомоги, формування потреби в безперервній освіті, стимулювання;
- прискорення процесу адаптації молодих педагогів до входження у професію.

Перед засіданням вчителі – початківці мали можливість побувати на відкритому уроці у 10 класі у вчителя математики нашого закладу – Лендєл Наталії Іванівни(тема уроку «Тригонометричні функції»). Наталія Іванівнаприділила велику увагу використанню  активних та інтерактивних  форм та різноманітних методів роботи на уроці. Урок було проведено на високому методичному рівні.

Наталія Михайлівна надала методичні рекомендації молодим учителям відповідно до теми та зауважила, що  більшість учених визначають такі форми навчальної роботи на уроці, як: індивідуальну, фронтально-колективну, групову.

Ярослав Васильович, керівник школи молодого вчителя, дав професійну рекомендацію до вивчення окремих тем та розв’язання задач з математики.

Зважаючи на те, що вчитель-початківець потребує особливої уваги з боку адміністрації, педагогічного колективу, методичної служби, то  школа молодого вчителя є актуальною, тому що вона допомагає молодим фахівцям у їхньому професійному становленні, розв'язанні конкретних проблем методики викладання предмета; сприяє розвитку їх творчого та професійного потенціалу, ознайомлює із сучасними методами і технологіями навчання і на цій основі виробляє власний педагогічний стиль роботи.

 

osvita | Переглядів: 308 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

 З метою виявлення і підтримки талановитих та творчих педагогів, підвищення їх професійної майстерності та згідно плану роботи відділу освіти Іршавської райдержадміністрації впродовж грудня 2014 та лютого 2015 року в місті Іршава пройшов ІІ етап районного туру  Всеукраїнського конкурсу „Вихователь року – 2015”, у якому взяли участь 4 кращих педагогів дошкільних навчальних закладів району. 

Участь у конкурсі дала можливість якнайкраще продемонструвати вихователям свій фаховий рівень, загальну культуру, передовий педагогічний досвід. Випробування цього етапу складалися із проведення заняття з проблемного питання та виконання контрольної роботи, що передбачала перевірку фахової підготовки, володіння методикою дошкільної освіти та загальної ерудиції і включала тестовий контроль, розгорнуту відповідь та розв’язання педагогічних ситуацій.

Проведені конкурсантами заняття на базі дошкільних навчальних закладів № 3 та №1 м. Іршави виявили, що вихователі досконало володіють умінням організувати різні види життєдіяльності дітей, здійснюючи при цьому індивідуальний та диференційований підхід, професійно налагоджують контакт із дитячим колективом.

Вихователі-конкурсанти в процесі організації навчально-виховної роботи з дітьми успішно використовували як традиційні, так й інноваційні форми роботи.

За загальною сумою балів переможцем конкурсу визнано:

Попович Ірину Павлівну – вихователя дошкільного навчального закладу № 4 м. Іршава, а лауреатами – наступних вихователів дошкільних навчальних закладів:

Завідняк Світлану Зореславівну – вихователя Іршавського ДНЗ№1;

Ракущинець Інну Степанівну – вихователя Вільхівського ДНЗ;

Урсту Оксану Василівну – вихователя Приборжавського ДНЗ№2.

osvita | Переглядів: 326 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

 У районі проведено  конкурсу шкільних літературних творів та творів образотворчого мистецтва на тему «Ви перемогли – ми пам’ятаєте».

    На підставі рішення районного журі визначено кращими творчі роботи таких учнів та надіслано їх у Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти та Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» для участі в обласному етапі Конкурсу

у номінації на кращий літературний твір:

  • Свиди  Олександри Іванівни, учениці 10 класу Іршавської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2

      (учитель Лендел Т.І.);

  • Вільчак Наталії Іванівни, учениці 8 класу Ільницького спортивно-гуманітарного ліцею (учитель Васильєва В.П);

у номінації на кращий твір образотворчого мистецтва:

  • Марко Валерії Валеріївни, учениці 6 класу Ільницької ЗОШ-інтернату І-ІІІ ступенів (учитель Бокотей П. П.)
  • Попович Олесю Іванівну, ученицю 5 класу Сілецької ЗОШ І-ІІІ ступенів (учитель Король Н. М.)
  • Ірчак Тетяну, ученицю 7 класу Іршавської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2

(учитель Дворак О.Я)

2.Вищеназваних учнів нагородити грамотами районного відділу освіти.

3.Відзначити роботи таких учнів

                                   у  номінації на кращий літературний твір:

  • Кузьми Андріани Андріївни, учениці 10-Б класу Сілецької ЗОШ І-ІІІ ступенів                   (учитель Сухан О.С.);
  • Синетар Вікторії Вікторівни, учениці 8-А класу Ільницької ЗОШ І-ІІІ ступенів (учитель Староста А.В.);
  • Кляп Галини Іванівни, учениці 10 класу Вільхівської ЗОШ І-ІІІ ступені (учитель                       Рацин О.В.);
  • Мартон Марії Юріївни, учениці 9 класу Негрівської ЗОШ І-ІІ ступенів (учитель Копин М.І.);
  • Поринець Анастасії Михайлівни, учениці  Сухівської ЗОШ І-ІІ ступенів, вихованки гуртка «Мистецтво живого слова» РБДТ (керівник Поринець О.В.).

у номінації на кращий твір образотворчого мистецтва:

  • Горбуліни Оксани, вихованки гуртка «Дивосвіт» РБДТ (керівник Дворак О.Я.)
  • Кормоша Михайла, учня Вільхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (учитель Палій Н.А.)
  • Куртинця Михайла, учня Вільхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (учитель Палій Н.А.)
  • Фельцана Віталія, учня Сілецької ЗОШ І-ІІІ ступенів (учитель Король Н.М.)
  • Шетелі Миколи, учня Ільницької ЗОШ-інтернату І-ІІІ ступенів (учитель Бокотей П.П.)
  • Каричковської Таїсії, учениці Горбківської ЗОШ І-ІІ ступенів (учитель Данканич М.О.)
  • Шпак Олесі, учениці Сілецької ЗОШ І-ІІІ ступенів (учитель Король Н.М.)
  • Зейкана Дмитра, вихованця гуртка «Художній дизайн» РБДТ (керівник Штумф Г.М.)
  • Митровцій Христини, вихованки студії образотворчого мистецтва «Боржавська фантазія» (керівник Микита Л.Б.)
  • Химинець Марини, учениці Великораковецької ЗОШ І-ІІ ступенів (учитель Штумф Г.М.)
  • Безеги Наталії. Учениці Малораковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів
  • Повх Яни, учениці Ільницької ЗОШ І-ІІІ ступенів
  • Савко Адріани, учениці Малораковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів
  • Шелельо Катерини, учениці Чорнопотіцької ЗОШ І-ІІІ ступенів (учитель Щока Л.П.)
  • Шелельо Вікторії, учениці Чорнопотіцької ЗОШ І-ІІІ ступенів (учитель Щока Л.П.)
  • Поляка Івана, вихованця гуртка «Художній дизайн» РБДТ (керівник Штумф Г.М.)
  • Онисько Віталії, вихованки народної студії образотворчого мистецтва «Боржавська фантазія» (керівник Микита Л.Б.)
  • Дикої Богдани, вихованки народної студії образотворчого мистецтва «Боржавська фантазія» (керівник Микита Л.Б.)

 Оголошено подяку відділу освіти учителям та керівникам гуртків, які підготували вищевказаних учнів.

 
osvita | Переглядів: 296 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

Розглядалися питання  атестації:      Директорів Іршавської РАЙСЮТур,  Кушницького МНВК, заступника директора РБДТ, завідувачів Іршавського №1, Іршавського №2, Арданівського, Вільхівського, Греблянського, Дешковицького, Загатянського №2, Ільницького №1, Ільниць-кого №3, Імстичівського №1, Колоднянського, Підгірнянського  дошкільних навчальних закладів, завідувачі   Білки-Пінько-вицької, Богаревицької ЗОШ І ст.

Проатестовано 16 керівників.

За результатами  атестації :

 - відповідають займаній посаді - 16 керівників та завучів: Іршавської РАЙСЮТур,  Кушницького МНВК, заступник директора РБДТ, завідувачі Іршавського №1, Іршавського №2, Арданівського, Вільхівського, Греблянського, Дешковицького, Загатянського №2, Ільницького №1, Ільниць-кого №3, Імстичівського №1, Колоднянського, Підгірнянського  дошкільних навчальних закладів, завідувачі   Білки-Пінько-вицької, Богаревицької ЗОШ І ст.

Наступне засідання атестаційної  комісії ІІ рівня відділу освіти Іршавської РДА відбудеться 24 березня 2015 року о 9.30 за к.ч. на базі РБДТ.

osvita | Переглядів: 287 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

Відповідно до плану роботи відділу освіти Іршавської райдержадміністрації, наказу відділу освіти 10.02.2015 №78 «Про проведення районного конкурсу читців художнього слова, присвяченого 201 річниці від дня народження Т. Г. Шевченка» 11 березня було проведено районний конкурс на кращого читця художнього слова, в якому взяли участь 64 учні загальноосвітніх навчальних закладів ІІ-ІІІ ступенів та РБДТ.

 Журі визначило переможців та призерів конкурсу відповідно до вікових категорій (5-7 класи, 8-9 класи, 10-11 класи), відзначило кращих. Вітаємо переможців))). /pro_pidsumki_konkursu_office_word.docx

osvita | Переглядів: 494 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

Іршавська ЗОШ №2 I-III ступенів приймала фінальну частину Всеукраїнської спортивно-масової гри «Олімпійське лелеченя», у якій взяли участь учні 5-6 класів загальноосвітніх шкіл району. Передували фінальній частині кущові змагання. Сім переможців кущових змагань зустрілись у фіналі. Змагались юні спортсмени у таких видах програми, як: представлення команд; девіз команд; емблема та малюнок, які команди повинні були приготувати заздалегідь; комбінована естафета; кидання баскетбольного м’яча у ціль; теоретичні питання. Кожній команді суддями змагань були приготовлені 12 запитань (тестів), на які потрібно було дати правильну відповідь. Питання стосувались тематики Олімпійських ігор. Перед учасниками змагань виступили завідувач сектору молоді та спорту Іршавської РДА Андрій Данканич, методист відділу освіти Ганна Остолош та член обласного відділення НОК України, голова спілки спортивних журналістів Закарпаття Василь Гаджега. З програмою змагань та правилами проведення конкурсів, естафет ознайомив учасників головний суддя змагань Іван Пинзеник. Впродовж трьох годин змагались юні спортсмени і в підсумку переможна трійка виглядає так: 1-ше місце посіла Доробратівська ЗОШ I-III ст., 2-ге місце виборола Кушницька ЗОШ I-IIIст., 3-тє місце дісталося учням Кам’янської ЗОШ I-IIIст.
        Слід відмітити те, що учні Кам’янської ЗОШ I-III ст. впродовж останніх трьох років завжди посідали 4-те місце. Учасники й, відповідно, переможці нагороджені грамотами та кубком сектору молоді та спорту РДА, а також Олімпійською атрибутикою: значками, книгами, плакатами від обласного відділення НОК України. 
osvita | Переглядів: 306 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

Відповідно до плану роботи районної Школи молодого вчителя англійської мови на 2014-2015 навчальний рік днями на базі Імстичівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Іршавської районної ради Закарпатської області відбувся семінар-практикум  молодих та малодосвідчених учителів англійської мови.

Тема семінару: «Забезпечення й покращення мотивації учнів до вивчення іноземної мови. Активні форми проведення уроків».

Метою семінару було:

  • ознайомити молодих учителів із засобами забезпечення й покращення мотивації до вивчення іноземної мови;
  • показати важливість використання активних форм проведення уроків;
  • розширити знання молодих педагогів, розвинути загальну компетентність особистості.

Учасники семінару мали можливість ознайомитися із творчою лабораторією Терембець Христини Михайлівни, учителя англійської мови школи. Практичну частину семінару було проведено у 8 класі з теми  „Велика Британія – чудова країна!ˮ На уроці панувала доброзичлива атмосфера. Христина Михайлівна приділила велику увагу використанню  активних та інтерактивних  форм і різноманітних методів роботи на уроці, акцентуючи увагу на патріотичному вихованні дітей. Родзинкою уроку було виконання гімну Великої Британії у заключній частині уроку.

Під час обговорення проблем, які постають перед вчителями у процесі навчання учнів іноземної мови розглядалися додаткові ресурси, які учитель може використовувати під час роботи та з метою удосконалення власної професійної майстерності.

Районний семінар-практикум був направлений на підвищення фахової компетентності та розвиток потенціалу молодих учителів англійської мови.

 

osvita | Переглядів: 370 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

Вітаємо Зейкана Івана Петровича, учителя образотворчого мистецтва Імстичівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів з перемогою!

30 січня у залі ПАДІЮНу було гамірно і весело...

Численна глядацька аудиторія з нетерпінням чекає учасників очного етапу ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2015».

Щасливі та виснажені обличчя конкурсантів, які пройшли тестування з фахової майстерності, підготовку та реалізацію освітнього проекту, майстер-класи та провели уроки у загальноосвітніх навчальних закладах м. Ужгорода, з нетерпінням очікували на рішення висококваліфікованого журі.

Учасники конкурсу – це справжні фахівці, професіонали, високоерудовані та компетентні спеціалісти, які своїми здобутками напишуть ще одну сторінку в історії розвитку освіти Закарпаття.

Дійство розпочалося грандіозним виступом вихованців ПАДІЮНу, які своїми невимушеними, щирими виступами подарували присутнім неймовірні хвилини радості.

Голова обласної державної адміністрації Василь Губаль, вітаючи учасників, наголосив, що виховуючи юну еліту нашого краю, учителі будують міцний інтелектуальний фундамент майбутньої незалежної і вільної країни – України.

Михайло Мотильчак, директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА, вітаючи педагогів, закликав, що вже потрібно забути випробовування, які випали на долю учасників. Сьогоднішні конкурсанти, переборовши усі труднощі, довели, що лише справжній фахівець, поціновувач учительської справи, митець, який зумів реалізувати свій потенціал та довів, що діти – це майбутнє, яке потрібно захищати, яким потрібно прививати любов до рідної неньки-України та виховувати патріотів рідної землі. Лише справжні освітяни, педагоги зможуть у надзвичайно важкі часи для держави довести молоді, що за незалежність, суверенітет та успіх своєї країни потрібно боротися, потрібно захищати її права, відстоювати право на вільне життя та власну гідність, висловлювати думки і жити у вільній соборній Україні. Михайло Андрійович побажав учителям гарних учнів, позитивних батьків та професійного ґрунту.

Дипломи переможців, лауреатів, учасників, грошові нагороди та посвідчення про курси підвищення кваліфікації вручали Василь Губаль, голова Закарпатської обласної державної адміністрації, Михайло Мотильчак, директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА, Володимир Чубірко, голова Закарпатської обласної ради.

Завершилося свято виступами дитячих колективів ПАДІЮНу, які зуміли довести до присутніх своє тепло, щирість та доброту.

Нехай цей день залишиться у пам’яті освітян, як свято миру, знань і настанов.

Матеріали офіційного сайту ЗІППО

osvita | Переглядів: 330 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

В актовій залі районного Будинку дитячої творчості відбувся районний етап Всеукраїнського конкурсу "Знай і люби свій край". 186 робіт учнів шкіл та вихованців РБДТ і райСЮТ віком від 6 до 18 років у 18 номінаціях були представлені для участі в ньому.

117 найкращих експонатів журі відібрало для участі в обласному етапі, з них 52 - це роботи наших вихованців. 

Вітаємо дітей і їх керівників! Маємо надію, що ваші роботи складуть достойну конкуренцію іншим на обласному і заключному етапах знаменитої багаторічної виставки-конкурсу "Знай і люби свій край".

osvita | Переглядів: 334 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

В актовій залі районного Будинку  дитячої творчості пройшов захід патріотичного спрямування "Герої не вмирають", присвячений річниці Майдану. (20 лютого офіційно признано Днем пам’яті героїв Небесної сотні).

Відкриття заходу традиційно пройшло під державний гімн України. Ведуча Глушко Віра Іванівна зупинилась на біографії окремих героїв Небесної сотні, розповіла про деякі моменти з їх особистого життя. Між перегядом відеофільму про патріотів держави, вихованки гуртка "Вокально-фольклорний" Улянка Попович, Іванка Лутак, Марія Звонар, Оксана Петровці та Христина Чубирко продекламували вірші, які своїм змістом відображають всю глибинну суть революції гідності: прагненням українського народу до кращого життя, знищенням корупції, відродженням патріотизму, поваги та любові до своєї нації. 

Своє враження від тогорічних подій розповів учасникам заходу директор історико-краєзнавчого музею Світлинець Андрій Андрійович, який за період кривавих подій на Майдані оформив відповідну експозицію з речей привезених небайдужими людьми з епіцентру народного лиха.

Напевно найбільш хвилюючим моментом заходу був перегляд соціального відеоролика пам’яті жертв Революції гідності, по завершенні якого кожен з присутніх мав змогу подумати та пом’янути героїв передаючи з рук в руки свічку пам’яті. Завершився захід хвилиною мовчання та запаленням свічок у центрі міста біля пам’ятника Героям Небесної сотні.

 

 

osvita | Переглядів: 324 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

1-50 51-100 101-126
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

...

...

...

Пошук