П`ятниця
10.05.2024
07:21
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Відділ освіти Іршавської райдержадміністрації
Головна Реєстрація Вхід
Методична робота »
Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 257

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Дошка оголошень » osvita

У категорії оголошень: 126
Показано оголошень: 51-100
Сторінки: « 1 2 3 »


 

Відповідно до статті 16 Закону України „ Про загальну середню освіту” структуру навчального року та строки проведення канікул встановлюють загальноосвітні навчальні заклади за погодженням з відповідним органом управління освітою.

Відділ освіти Іршавської райдержадміністрації надсилає рекомендовану структуру 2017/2018 навчального року для освітніх установ району.

Навчальні заняття починаються з 01 вересня 2017 року

Навчальні заняття організовуються за семестровою системою:

І семестр з 01 вересня по 29 грудня 2017 року

ІІ семестр з 15 січня по 25 травня 2018 року

 

Протягом навчального року для учнів проводяться канікули:

 

Осінні канікули – 28.10.2017р. – 05.11.2017р. (включно).

Зимові канікули30.12.2017р.14.01.2018р. (влючно).

Для першокласників, які тільки починають звикати до шкільного регламентованого життя, введені додаткові канікули (рекомендовано).

Додаткові зимові канікули – 19.02.2018р. – 25.02.2018р.

Весняні канікули – 26.03.2018р. – 01. 04.2018р. (включно).

Літні канікули з дня закінчення навчального року по 31 серпня 2018 року

 

Перелік предметів для державної підсумкової атестації, форму та терміни її проведення Міністерством освіти і науки України буде затверджено додатково (Інформаційний збірник МОН України липень 2017 №7).

Вручення документів про освіту буде затверджено додатково.

osvita | Переглядів: 504 | Дата: 31.08.2017 | Коментарі (0)

 

Результат пошуку зображень за запитом "історія україни 9 клас"За роки існування нового змісту шкільної освіти в Україні було розроблено і видано не один десяток  шкільних підручників. Цьогоріч цей список поповниться. У зв’язку із переходом на нову програму учні 9 класів матимуть змогу навчатися із нових навчальних книжок. Вони ще не видані, але їх проекти підготовлені до друку і вже пройшли експертизу.

       Згідно Наказу МОН № 1699 від 30.12.2016 року  до списку експертів було включено методиста районного методичного кабінету відділу освіти Любов Іванівну Сокач. Вона вивчала підручник та готувала експертний висновок для  «Історії України для 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів» (авт. Левітас Ф. Л., Дудар О. В., Беззуб Ю. В.) (експертний висновок додається). Всі експертні висновки на всі підручники, яким буде надано гриф «Рекомендовано до використання МОН України» розміщені на сайті Міністерства освіти і науки.

       Наявність декількох варіативних підручників створює атмосферу творчої конкуренції між авторськими колективами, стимулює їх постійно працювати над удосконаленням змісту майбутніх підручників.

       Варто додати, що для учнів майбутнього 9 класу готуються до друку наступні навчальні книжки:основи здоров’я – 5 варіантів, мистецтво – 6 варіантів; українська література, англійська мова, зарубіжна література, основи правознавства, геометрія – по 7 варіантів; географія та всесвітня історія – по 8 варіантів; історія України, українська мова, алгебра – по 9 варіантів; фізика, хімія – по 10 варіантів; а біологія – аж 11 варіантів підручників різних авторів. Тож аби не розгубитися в такій кількості навчальної літератури педагогам, які працюватимуть з дев’ятикласниками, варто добре вивчити підручник перед тим, як замовляти його для роботи, щоб уникнути нарікань з боку батьків, вчителів і учнів. А вибирати, як бачимо, є з чого.

                                                                   

 Експертний висновок на електронну версію підручника з історії України для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів.  Авт. Левітас Ф. Л., Дудар О. В., Беззуб Ю. В./ekspertnij_visnovokoffice_word-2.docx

 

osvita | Переглядів: 505 | Дата: 16.03.2017 | Коментарі (0)

«Велич держави – у народному вчителі». Цю просту істину близько 150 років тому зрозумів залізний канцлер Отто фон Бісмарк. Цю істину розуміють нині ті, хто майбутнє держави зв’язує із підростаючим поколінням, хто всі знання і сили вкладає у навчання і виховання майбутніх громадян України.

Днями проходив районний майстер-клас «Я роблю це так» для вчителів історії та правознавства. На ньому із своїм досвідом роботи, присутніх знайомили Луєнко Марина Степанівна, вчителька Хмільницької ЗОШ І-ІІ ступенів, Галінська Наталія Іванівна, директор, вчитель Брідської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Чедрик Ярослава Василівна, Огар Ірина Василівна, вчителі Брідської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Чорба Петро Васильович, директор, вчитель Білківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, Пацкан Наталія Андріївна, вчителька Дубрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Симканич Олеся Іванівна, заступник директора, вчителька Зарічанської ЗОШ І-ІІ ступенів, Бізіля Вікторія Василівна, заступник директора, вчитель Негрівської ЗОШ І-ІІ ступенів, Ващинець Михайло Михайлович, вчитель Доробратівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Педагоги ділилися формами і методами проведення уроків та позакласних заходів із науково-методичних проблем «Розвиток самостійного, творчого мислення школярів за допомогою історичних ігор», «Реалізація принципів проблемного навчання шляхом впровадження інтерактивних технологій», «Впровадження інтерактивних форм і методів навчання на уроках історії», «Виховання почуття патріотизму та поваги до історії рідного краю в навчальній та виховній роботі», «Творчі вправи на уроках історії як засіб підвищення пізнавальної діяльності школярів», «Метод критичного мислення та його використання на уроках історії та правознавства», «Використання ігор на уроках історії », «Підвищення мотивації до навчання через використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках історії та правознавства». Вчителі охоче ділилися досвідом роботи, проблемами і перспективами розвитку освітньої галузі.

osvita | Переглядів: 550 | Дата: 16.03.2017 | Коментарі (0)

На базі Іршавського дошкільного навчального закладу №3 відбувся семінар-практикум для завідувачів дошкільних установ району на тему :

„ Організація здорового харчування дітей у дошкільних навчальних закладах ".

Районний семінар-практикум Фулитка Г. А., головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації, яка привітала всіх учасників та гостей заходу, ознайомила присутніх з темою та порядком денним .

Гостей привітали дошкільнята старшої групи віршиками про вітаміни, розказали про їх користь для дитячого організму, яких підготувала вихователь старшої групи Грига Й.І..

Дошкільнята молодшої групи, разом із своїм вихователем Мельник Л.П. показали гостям фрагмент заняття „ Лікарська рослина – ромашка ” на якому розповіли про користь лікарських рослин.

Усенко Тетяна Іванівна, сестра медична старша провела майстер – клас з учасниками семінару „ Рахуємо відсоток виконання норм харчування ”.

З метою підвищення рівня поінформованості педагогів про здоровий спосіб життя та можливість особистісного впливу на формування позитивної мотивації у дітей щодо збереження і зміцнення здоров’я для гостей семінару старший вихователь Король Г.М. провела майстер – клас „У здоровому тілі – здоровий дух ”.

Гринюк А. І., лікар Іршавського районного відділу «ЗОЛЦМОЗУ», надала присутнім методичну допомогу з питань організації здорового харчування дітей та дотримання Інструкції з організації харчування дітей у ДНЗ.

Завершився районний семінар-практикум презентацією домашнього завдання „ Улюблена страва нашого садочка ”.

osvita | Переглядів: 509 | Дата: 16.03.2017 | Коментарі (0)

mon_1МОН починає дебюрократизацію роботи шкіл. Відтепер департаменти (управління) освіти не можуть вимагати звітів щодо проведення виховних, позаурочних, позашкільних заходів, що не передбачені законодавством, також не дублюватимуться на паперовому носії документи, що вже складені в електронній формі з дотриманням усіх вимог. (Закон України про електронні документи та електронний документообіг)

Про це йдеться у наказі Міністерства освіти і науки України  № 1593 від 22.12.2016.

Документ було підготовано за результатами спільного дослідження МОН та ГО «ЕдКемп Україна» – «Діти і папери: як досягти балансу у школі». В проекті взяли участь понад 9 тисяч освітян, дослідження допомогло виявили критичні точки документообігу в роботі учителів і шкільних адміністрацій.

За результатами проведеного дослідження також створено робочу групу для оновлення Типової Інструкції з діловодства у загальноосвітніх навчальних закладах усіх типів і форм власності. До групи, крім співробітників Міністерства, увійшли учителі й директори шкіл та представники громадських організацій.

Насамперед робоча група розгляне необхідність таких документів:

  • «Облік дітей шкільного віку за територією обслуговування навчального закладу»;
  • «Звіт про відвідування семінарів, круглих столів, тренінгів тощо»;
  • «Документація з працевлаштування / продовження навчання випускників/-ць 9-х та 11-х класів»;
  • «Плани та звіти з проведення виховних предметних заходів».

Саме ці папери учителі під час опитування майже одностайно рекомендували скасувати. Також послідовно буде розглянуто кожен документ із номенклатури справ та процес, який передує його створенню. Це дозволить знайти оптимальні рішення для вивільнення часу освітян для роботи з учнями.

Нові механізми відпрацьовуватимуться вже у 2017 році у пілотних регіонах – Харківській та Львівській областях і м. Києві.

Інформує МОН України

osvita | Переглядів: 518 | Дата: 28.12.2016 | Коментарі (0)

Враховуючи актуальність креативного розвитку дошкільників  на базі Сілецького дошкільного навчального закладу №2  був організований районний семінар – практикум для вихователів груп раннього віку з проблеми: «Розвиток творчості в ранньому віці».

У практичній частині семінару-практикуму вихователем  Ластівка Тетяною Іванівною проведено сюжетне  заняття з сенсорного розвитку в ясельній групі на тему: «Пригоди Колобка».

З вихователями ДНЗ району був проведений майстер-клас  «Ліпимо з тіста (муле-патат)». Педагоги ознайомилися з інноваційною методикою роботи з муле-пататом  різновидом солоного тіста, еластичного, приємного на дотик матеріалом, який легко ліпиться і довго зберігається та ефективно впливає на розвиток дрібної моторики руки дитини і на творчий розвиток дошкільнят.

 
osvita | Переглядів: 651 | Дата: 20.12.2016 | Коментарі (0)

 
 
У четвер, 8 грудня, в районному будинку дитячої творчості відбулося свято педагогічної майстерності – конкурс «Вчитель року - 2016». Це конкурс педагогічної майстерності, вчительських талантів, можливість для вчителів презентувати всі напрацьовані творчі надбання. За звання кращих вчителів району змагалися: вчитель музики Зарічанської ЗОШ І-ІІ ст. Діана Єрофеєва, вчителі початкових класів Білківської ЗОШ І-ІІІ ст. Олександра Липчей, Луківської ЗОШ І-ІІ ст. Ірина Лях, Кушницької ЗОШ І-ІІІ ст. Маріанна Гецко та вчитель інформатики Луківської ЗОШ І-ІІ ст. Михайло Пилипко.
Привітав учасників районного конкурсу «Учитель року -2016» заступник голови райдержадміністрації Іван Мошкола.
 Іван Іванович побажав вчителям творчих успіхів у роботі, міцного здоров’я, а переможцям гідно представляти наш район на обласному рівні.
За умовами цьогорічного конкурсу  вчителі брали участь в заочних І та ІІ турах. Другий районний тур конкурсу проводився напередодні,  7 грудня, який передбачав проведення уроків в Іршавській гімназії  та Іршавській ЗОШ І-ІІІ ст. №2, самоаналізу уроків, тестування з фахової майстерності у вигляді контрольної роботи; експертний висновок на одну логічно завершену тему підручника, практичну роботу, яка передбачала музикування з музичного мистецтва, роботу з базами даних з інформатики, розроблення етапів роботи над художнім твором за програмою початкових класів.
З цими випробуванням всі вчителі справилися на відмінно. Крім того, члени журі переглянули інформаційні картки учасників конкурсу. А вже вчора, конкурсний день включав відеозапис презентації досвіду роботи від першої особи для всіх учасників та  майстер- клас. Захід  пройшов у атмосфері творчості та доброзичливості.      
За результатами конкурсу в ІІІ обласному турі район представлятимуть вчитель музики Зарічанської ЗОШ І-ІІ ступеня Діана Єрофеєва, вчитель початкових класів Білківської ЗОШ І-ІІІ Олександра Липчей та вчитель інформатики Луківської ЗОШ І-ІІ ст. Михайло Пилипко. Переможців районного етапу конкурсу "Учитель року- 2016" нагородили грамотами, їх вручив голова районної ради Віктор Симканинець.
Бажаємо кожному учасникові успіху та віри у свої сили, у повній мірі розкрити свій педагогічний талант, здоров’я, невичерпних творчих сил, натхнення, нових професійних висот, удачі, здійснення всіх планів і задумів. 
alt
 
osvita | Переглядів: 436 | Дата: 20.12.2016 | Коментарі (0)

24 листопада 2016 року на базі РБДТ відбулося засідання практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів на тему «Психологічна просвіта як складова  превентивної діяльності практичних психологів».

Відкрила методоб*єднання методист Іршавського відділу освіти МатікоТ.Т., яка  наголосила на тому , що психологічна просвіта – це один із найважливіших мотодів у роботі практичних психологів . Це найперше прилучення педколективу, учнів і їхніх батьків до психологічних знань. Важливого значення в цьому набуває профілактична робота, зорієнтована на запобігання розвиткові в учнів різних форм девіантної поведінки й наркозалежності. Серед шляхів роботи зі школярами тут особливо продуктивними є своєчасне виявляння осіб "зони ризику" й організація для них спеціальних занять із застосуванням активних методів соціально-психологічної підтримки.

Продовжила виступ  практичний психолог Білківської ЗОШ І-ІІІ ст Жупанин Єріка Олександрівна, яка детально ознайомила присутніх з превентивним напрямком просвітницької роботи шкільного психолога. Реалізація даного напряму діяльності психологічної служби передбачає роботу з попередження несприятливих умов у розвитку особистості, групи. Специфіка превентивної роботи полягає в тому, що вона починається тоді, коли ще немає особливих складностей у розвитку дитини чи колективу. Психолог, вивчаючи умови індивідуального розвитку особистості, соціально-психологічні зміни у житті мікро- та макросоціуму, прогнозує можливість появи тих чи інших ускладнень і проводить попереджувальну роботу.  Превентивний напрямок передбачає роботу з педколективом з профілактики несприятливого психічного клімату, перевтоми і стресів, синдрому професійного вигорання. В рамках превентивного напрямку передбачено консультування з батьками і вчителями, тренінги, релаксаційні техніки. 

Практичний психолог Великораковецької ЗОШ І-ІІІ ст, Поп Оксана Омелянівна, зачепила у своєму виступі таку важливу на сьогодні тему як явище булінгу у школі.   Булінг (builying, від англ.buily – хуліган, забіяка, грубіян, насильник) визначається як пригноблення, дискримінація, цькування.

Булінгом називається агресія одних дітей стосовно інших, коли наявні нерівність сил агресора та жертви, агресія має тенденцію повторюватися.  За формою булінг є фізичний, психологічний, соціальний, сексуальний та кібербулінг.  Прикладами фізичного булінгу – найбільш помітного, однак, який складає менше третини випадків булінгу є: побиття учня або його штовхання, підніжки, зачіпання, бійки, ляпаси, пошкодження та знищення одягу, особистих речей жертви, а також погляди, жести, образливі рухи тіла та міміки обличчя. Словесні образи, погрози, ворожі насміхання або жарти, принизливі обзивання, використання прізвиськ, жорстока критика, висміювання, агресивні зауваження, записки з погрозами застосування насилля, поширення неправдивих обвинувачень, ворожих чуток та пліток – належать до психологічного виду булінгу. Соціальний ж вид булінгу, проявляється в систематичному приниженні почуття гідності потерпілого шляхом ігнорування, ізоляції, уникненні, соціальному виключенні, відмові від спілкування, маніпуляціях, залякуванні, шантажі, поширенні записок, пліток або написів про жертву так, щоб вона це помітила.

Саме тому практичні психологи повинні докласити максимум зусиль для ознайомлення вчителів та батьків з цим явищем, проводити попереджувальну роботу в учнівських колетивах та підтримувати жертв булігу , допомагати вийти із неприємних ситуацій.

Завершила методоб*єднання практичний психолог Луківської ЗОШ І-ІІ ст, голова  МО, Попфалуші Олеся Андріївна, яка також наголосила на важливості розглянутої теми, зокрема явища булінгу та надала рекомендації для використання в роботі з педагогами, батьками та учнями.

osvita | Переглядів: 452 | Дата: 28.11.2016 | Коментарі (0)

24 листопада 2016 року на базі РБДТ відбулося засідання практичних психологів дошкільних навчальних закладів на тему «Характеристика та методи вивчення наявності афективних проявів поведінки у дітей старшого дошкільного віку».

Відкрила методоб'єднання методист Іршавського відділу освіти МатікоТ.Т., яка  сказала, що будь- який психолог  у своїй повсякденній практиці постійно стикається з проблемою розвитку емоційно-вольової сфери дошкільників. Досвід роботи  у дитячому садку підказує, що не можна упустити сприятливий даний період у розвитку та становленні емоційної сфери дитини. Необхідно знайти способи і засоби для введення систематичної роботи з формування та корекції емоційної сфери дитини. Завдання практичних психологів - забезпечити різнобічний розвиток дітей. Досягти позитивних результатів можливо лише при тісній співпраці і комплексному підході у роботі вихователів і батьків.

Продовжила виступ практичний психолог Білківського ДНЗ № 1, Биба Ірина Петрівна , яка ознайомила присутніх з видами афективних проявів дошкільнят та методами їх діагностики.  Зокрема вона наголосила, що афективна поведінка - це впертість, войовничість, спалахи гніву, лють. Це форми поведінки, які виникають у дітей незадоволених взаємовідносинами, які склалися у них з однолітками чи дорослими в ході ряду причин, таких як:
- Тривале перебування в дитячому садку .
- Криза в сім'ї.
- Надлишок батьківського роздратування.

Для того, щоб допомогти дітям з труднощами в поведінці потрібно дотримуватися єдності  вимог в роботі і спілкуванні з дітьми як у дитячому садку, так і вдома, адже, в сім'ї дитина проводить більшу частину часу. Для більш детельного вивчення теми Ірина Петріна запропонувала присутнім виконати тест «7 квадратів Гектора», який легко застосовується у роботі з дошкільнятами та допомагає визначити емоційні прояви кожної дитини. Завершила виступ притчою Олени Петрик «Схованка скарбів», яка спонукала присутніх віднайти скарби у своїх серцях : любов, терпимість, повагу, щедрість , мудрість  і дарувати їх один одному і своїм вихованцям.

На завершення  голова МО , практичний психолог Луківського ДНЗ , Попфалуші О.А. сказала, що робота з дітьми, поведінка, яких відхиляється від норми потребує індивідуального підходу до кожної дитини. Адже, індивідуальний підхід передбачає вміння опиратися на те позитивне, що є навіть у найважчої дитини, зокрема, на її інтереси  та схильності (любов до читання, спорту, музики, малювання, природи, тварин), на її здорові моральні тенденції, на доброзичливе ставлення до товаришів, навіть на її почуття гумору.

 І тільки розвиваючи наявні позитивні риси,  орієнтуючи  їх на зміцнення поведінки дитини, заохочуючи її позитивні вчинки, психолог може розраховувати  на успіх. Крім цього не слід забувати про співпрацю з вихователями та батьками.

 

osvita | Переглядів: 422 | Дата: 28.11.2016 | Коментарі (0)

Тестові завдання для ДПА відповідатимуть рівню стандарту
 

 

 

 

21 вересня відбулася прес-конференція щодо особливостей проведення зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації у 2017 році. Директор Українського центру оцінювання якості освіти розповів про новації, які необхідно знати майбутнім випускникам, готуючись до тестування в наступному році.
Директор Вадим Карандій зазначив, що завдання сертифікаційних робіт з української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії та російської мови укладатимуть на основі програм зовнішнього незалежного оцінювання, затверджених наказом Міністерства освіти і науки від 3 лютого 2016 року № 77. Завдання сертифікаційних робіт з іноземних мов у 2017 році будуть буде укладено відповідно до програми, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 01 жовтня 2014 року № 1121.Такий вид мовленнєвої діяльності, як розуміння мови на слух (аудіювання), не перевірятиметься. «Це пов’язано з тим, – пояснив директор, – що за результатами цьогорічної апробації дворівневих предметних тестів з іноземних мов – В1 та В2, проведеної Українським центром оцінювання якості освіти у квітні, стало зрозуміло, що доцільно скоригувати складність тестових завдань, додатково вивчити новий формат завдань на аудіювання та структуру тесту загалом, – а для цього необхідно провести додаткові підготовчі роботи. Як і в попередні роки, під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов у 2017 році оцінюватимуться комунікативні уміння таких видів мовленнєвої діяльності, як читання та письмо». Ознайомитися з відповідними програмами можна на сайті Українського центру оцінювання якості освіти в розділі «Підготовка до ЗНО-2017».
Для визначення результатів державної підсумкової атестації випускників загальноосвітніх навчальних закладів, яка у 2017 році відбуватиметься у формі зовнішнього незалежного оцінювання, зараховуватимуться результати виконання всіх або частини завдань сертифікаційної роботи, що залежить від конкретного навчального предмета. Наприклад, сертифікаційні роботи з української мови і літератури, а також історії України міститимуть субтест, за результатами виконання якого, випускники загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року отримають оцінки за державну підсумкову атестацію. Для української мови – це завдання частин «Українська мова» і «Власне висловлення», для історії України – «Історія України ХХ – початку ХХІ ст.».
Для визначення результатів державної підсумкової атестації випускників 2017 року з іноземних мов та російської, а також з математики, зараховуватиметься частина завдань сертифікаційної роботи зовнішнього незалежного оцінювання. Щодо інших навчальних предметів: географії, хімії, фізики, біології, – то оцінка за державну підсумкову атестацію визначатиметься за результатами виконання всієї сертифікаційної роботи. Згодом на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти буде розміщено характеристики сертифікаційних робіт, і кожен охочий зможе ознайомитися із структурою тестів детальніше.
Також директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій наголосив, що тестові завдання для перевірки навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року буде укладено за програмами, які орієнтовані на рівень стандарту.


 

osvita | Переглядів: 571 | Дата: 22.09.2016 | Коментарі (0)

Міністерство освіти і науки України спільно з посольством Франції в Україні розпочинають проект з дистанційної освіти (підвищення кваліфікації за дистанційною формою навчання) вчителів французької мови PRO FLE.

Міжнародний сертифікат, який отримає кожен учасник навчання на етапі завершення проекту, відповідає чинним нормативним документам та вимогам і є еквівалентом посвідчення про підвищення кваліфікації вчителя французької мови.
Перевагами такого навчання є проходження курсів без відриву від навчального процесу у школі, позаяк увесь курс підвищення кваліфікації здійснюється дистанційно на цифровій платформі, за винятком настановчого одноденного семінару. Міжнародна освітня платформа PRO FLE координується французьким міжнародним центром сертифікації CNED та Міжнародним інститутом педагогічної освіти CIEP (Франція).
Регіональним координатором проекту дистанційної освіти вчителів французької мови PROFLE є методист Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Олеся Рацюк.
Усіх бажаючих брати участь у проекті просимо ознайомитися з деталями проекту у додатках та на сайті посольства Франції в Україні http://www.ambafrance-ua.org/Participez-au-programme-de-formation-pedagogique-PRO-FLE
Прийом заявок на участь у проекті здійснюється до 15 вересня 2016 року.
Матеріали надсилати на електронну пошту kabinozmov@mail.ru
За будь-якою додатковою інформацією звертатися до координатора проекту О. Рацюк (050 627 53 97)

Завантажити інформаційні листи

osvita | Переглядів: 560 | Дата: 17.08.2016 | Коментарі (0)

    Г Р А Ф І К

серпневих  нарад та засідань районних методичних об’єднань, 2016 рік

Дата, час

Методоб’єднання

Місце проведення

Примітка

 

 

 

 

 

26.08.2016 р.

о 930 год

 

 

Учителів 1-х, 2-х, 3-х, 4-х  класів, вихователів ГПД

РБДТ (кінотеатр)

Гудь М.Ю.

Вихователів ДНЗ

 

Іршавський  ДНЗ №1

Фулитка Г.А.

Цільо І.Й.

Учителів англійської, німецької, французької мов

 

РБДТ

 

Галас О.С.

Учителів хімії

Іршавська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2

Попович С.Ю.

 

Психологів ЗНЗ

Іршавська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1

Матіко Т.Т.

Учителів математики, фізики, астрономії

Іршавська ЗОШ І-ІІІ ст. №2

(актова зала – математика)

(фізкабінет – фізика)

Василинець Н.М

Білинець В.А.

 

Учителів історії, правознавства

Іршавська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1

Сокач Л.І.

26.08.2016 р.

о 1200 год.

 

Учителів біології, основ здоров’я, екології

Іршавська ЗОШ І-ІІІ ст. №2

Попович С.Ю.

Класних керівників

РБДТ

Галас О.С.

Учителів фізкультури

Іршавська ЗОШ І-ІІІ ст. №2

 

Остолош Г.І.

Музичних керівників ДНЗ

Іршавсьий ДНЗ №1

Фулитка Г.А.

Цільо І.Й.

Учителів географії, основ економіки

Іршавська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1

Сокач Л.І.

Дошкільних психологів

           Іршавський ДНЗ №1

Матіко Т.Т.

Учителів інформатики

Іршавська ЗОШ І-ІІІ ст. №2

(актова зала)

Василинець Н.М

26.08.2016 р.

 о 1300год.

Учителів предмета «Захист Вітчизни»

Іршавська ЗОШ І-ІІІ ст. №2

 

Остолош Г.І.

29.08.2016 р.

о 930 год

 

Учителів музичного мистецтва, художньої культури, образотворчого мистецтва

Іршавська гімназія

Матіко Т.Т.

Учителів зарубіжної літератури, російської мови

Іршавська ЗОШ І-ІІІ ст.№1

Галас О.С.

 

 

 

Учителів української мови та літератури

Іршавська ЗОШ І-ІІІ ст. №2

(актова зала)

Остолош Г.І.

 

Вихователі груп раннього віку

Іршавський ДНЗ №1

Цільо І.Й.

29.08.2016

о 1200 год.

 

Учителів трудового навчання

Іршавська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1

Матіко Т.Т.

Заступники директорів з виховної роботи

РБДТ

Галас О.С.

Медсестри ДНЗ

Іршавський ДНЗ №1

Фулитка Г.А.

Цільо І.Й.

Шкільні бібліотекарі

За додатковим повідомленням

Остолош Г.І.

29.08.2016 р.

о 1300 год.

Семінар заступників директорів з навчальної, навчально-виховної роботи

 

РБДТ

 

 

 

Гудь М.Ю.

 

osvita | Переглядів: 506 | Дата: 14.06.2016 | Коментарі (0)

 

 

 

 

 

 

 

 

Найвищою нагородою праці вчителя є успіхи його учнів. Педагогічна наука твердить, що всі діти є обдарованими, тільки вчителеві потрібно прикласти багато клопіткої праці, неймовірне терпіння, кожного дня до останку віддавати свою енергію, чекаючи наступного ранку, як зійде сонечко, зустрічі з своїми учнями.

   Можливість готувати обдарованих дітей до вступу у вищі навчальні заклади дає територіальне відділення Малої академії наук України, яке працює при Іршавській станції юних техніків. В Осійській загальноосвітній школі І-ІІІ ступеня діє гурток секції «Хімії та біології»  МАН,  де учні пишуть науково-дослідницькі роботи, готують їх до захисту. Хороших успіхів досягла учениця 9 класу Юріна Марія. В цьому навчальному році вона посіла перше місце на обласному конкурсі-захисті МАН у відділенні екології . Її НДР «Гірська річка Синявка як об’єкт рекреації» на Всеукраїнському конкурсі-захисті МАН зайняла 4 місце. Марійка займається науково-дослідницькою роботою з 5 класу. Добре знається з інформаційними технологіями. Вивчила вимоги до оформлення НДР, разом з керівником постійно вишукує нові теми, а це майже основне в науковій роботі.

   Її досягнення досить значні:

  • Всеукраїнський конкурс дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник», м.Київ 2013 рік, ІІІ місце;
  • Всеукраїнський конкурс науково-дослідницьких робіт для учнів 6-8 класів, м.Київ 2014 рік, І місце;
  • Всеукраїнська наукова літня школа Малої академії наук України хіміко-біологічного профілю, літо 2015;
  • Міжнародний науковий креативний кемп MANLAB.CAMP (конкурс на зняття відеоролика) «MANLAB.CAMP твоїми очима», м.Київ 2015 рік, І місце (секція «Глядацька симпатія») та І місце (секція «Юний науковець»);
  • Всеукраїнська наукова профільна школа хіміко-біологічного профілю, м.Київ 2015;
  • Всеукраїнський конкурс-захист Малої академії наук України, м.Ужгород 2016 рік, І місце;
  • Всеукраїнський конкурс-захист Малої академії наук України, м.Київ 2016 рік, IV місце;
  • Всеукраїнський конкурс винахідницьких та раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму, м.Київ 2016 рік, ІІ місце.

   Учениця дуже багато часу проводить над НДР, опрацюванням матеріалу, дослідженнями, оформленням, редагуванням. Це помітив її менший брат, учень 7 класу Осійської ЗОШ І-ІІІ ступенів Юріна Василь, який теж, займаючись в гуртку МАН, написав науково-дослідницьку роботу на тему «Особливості харчування довгожителів села Осій». Юні науковці зареєструвалися на участь в Всеукраїнському конкурсі винахідницьких та раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного спрямування. Заочний етап завершився для них успішно, їх запросили до міста Києва представляти Закарпатську область в даному конкурсі. В результаті чого, вони порадували керівника та батьків – Марійка ІІ місцем та срібним кубком, Василько ІІІ місцем з призами.

   Успіхам учнів сприяє турбота та розуміння їх батьків. Доречними завжди є поради директора  Іршавської СЮТ Бойка В.В. та Половки М.І. завідувача відділенням науково-дослідницьких робіт Іршавської районної станції юних техніків.

   Крім переможців, в гуртку займаються інші обдаровані діти, зокрема Березнай Олександра, Мудранинець Марія. Вони вже склали на літо план власних досліджень.

   Бажаємо всім майбутнім юним науковцям великих успіхів у навчанні на благо нашої держави!

osvita | Переглядів: 443 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

Щороку 1 червня ми відзначаємо свято маленьких громадян нашої країни – Міжнародний день захисту дітей. Водночас це й свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги. Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Саме тому святий обов'язок родини, органів влади та громадськості подбати про всебічний розвиток інтересів та здібностей української юні, забезпечити їй належний рівень виховання і дотримання прав дитинства.

         Юні спортсмени чотирьох дошкільних установ села Білки зустрічали своє спортивне свято, приурочене Дню захисту дітей. Маленькі дитячі оченята , сповнені позитивних емоцій, радо зустрічали гостей та суддів свята. Привітати малечу завітали: перший заступник голови райдержадміністрації І.М. Павлишин, начальник відділу освіти Є.М.Яцканич, завідувач сектору молоді та спорту РДА А.В. Данканич, сільський голова В.С.Зейкан, головний спеціаліст відділу освіти Г.А. Фулитка, методист відділу освіти І.Й. Цільо, завідувачі ДНЗ, вихователі, батьки та друзі.  

          Святкового настрою учасникам свята додали цікаві розваги. З метою удосконалення вміння дітей бігати, виконувати гімнастичні вправи педагогічними колективами ДНЗ були розроблені та організовані естафети.

Вишикувавшись у колони, за сигналом стартувала перша естафета, діти із запалом виконували веселі вправи й щиро вболівали за кожного учасника своєї команди. Пізніше, щоб розслабити фізичний стан малечі та підняти їм настрій, малюки виконували пісні. Відповідно до вимог спартакіади після закінчення кожної естафети суддями були виставлені оцінки, за підрахунками яких перемогла «дружба». Слід зазначити, що гості свята, прийшли не з пустими руками. Дошкільнята отримали м'ячі, кольорові кільця, скакалки та будівельний матеріал.

Вдячність за допомогу в організації та проведенні свята висловлюємо  сектору молоді і спорту РДА, Білківському сільському голові Василю Зейкану, завідувачам дошкільних закладів, батькам вихованців, директору Білківської ЗОШ І-ІІІ ст. Ользі Береш та ведучій спортивного свята вихователю Білківського ДНЗ№2 Ользі Поп.

Загалом проведено клопітку роботу. Найвищою нагородою за неї буде іскорка щастя в замріяних дитячих очах.

osvita | Переглядів: 460 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

06.06 2016 р., в Іршавській гімназії розпочав роботу літній мовний табір. Його метою є удосконалення мовних умінь та навиків учнів у спілкуванні англійською та німецькою мовами. До табору залучено 60 гімназистів та дітей району, що виявили бажання покращити рівень знань. Упродовж двох тижнів з дітьми працюватимуть фахівці англійської та німецької мови, а  також волонтер Корпусу Миру Джері Салан.

У лютому 2016 року до Іршавської гімназії  надійшов лист від громадської організації Go Global про оголошення конкурсу на участь у проекті «Go Camps». Учні, особливо старшокласники, шаленими оплесками підтримали ініціативу вчителя англійської мови М.Ф.Зейкан. До організаційної роботи були залучені найкращі учні гімназії: Василь Олексій, Антоніна Костик, гімназисти 5 класу (9 кл. ЗОШ), дирекція гімназії, батьки і весь педагогічний колектив. Адже метою проекту«Go Camps» є допомогти навчальним закладам вивести організацію літніх мовних таборів на якісно новий рівень, залучивши міжнародний досвід, методологію і експертизу.

Успішно подолавши відбірковий тур, Іршавська гімназія вийшла у фінал. Із понад 600 заявок відібрали тільки 128 шкіл України, які найкраще підготували завдання за умовами конкурсу (творче завдання (відеофільм), презентацію, мотивацію школи, готовність прийняти волонтера тощо).

Серед фіналістів конкурсу три закарпатські школи: Іршавська гімназія, Іршавська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, Горондівська ЗОШ І-ІІІ ступенів.

З 26 по 27 травня 2016 року у м.Львів для участі в роботі тематичного тренінгу з питань організації літніх мовних таборів запросили М.Ф.Зейкан. Першиий день роботи тренінгу був спрямований на трансформацію вчителів англійської мови в організаторів цікавого дозвілля дітей. Другий день був відведений на методологію та практику організації роботи табору, проектів, дизайну і логістики.

«Go Camps» провів тренінг як стати організатором мовного табору і перетворити свою школу в місце, де англійська мова практикуватиметься в командній роботі, у різних проектах та іграх. Тренінг відбувся на високому методичному рівні, який забезпечила Любов Залюбовська, представник громадської організації Go Global.

Практичні заняття проводили Dr. Leslie Opp-Beckman, керівник інноваційних програм коледжу науки і мистецтва американсько-англійського інституту при Орігонському університеті та Kevin McCaughey, аташе з питань викладання англійської мови в Україні, Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії і Молдові.

 
osvita | Переглядів: 494 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

 

Учні Довжанської ЗОШ І-ІІІ ступенів разом із учнями з усієї України встановили новий рекорд – вивчали англійську мову під час найбільш масштабного в історії України та світу уроку англійської. Акцію організувала громадською організація Go Global спільно з Посольством США в рамках Року англійської мови та Днів Америки в Україні.

 

 

osvita | Переглядів: 398 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

24 травня 2016 року на базі Кам’янського дошкільного навчального закладу відбулося свято здоров’я – десята (ювілейна) районна спартакіада серед працівників дошкільних установ. У спартакіаді взяли участь 12 дошкільних навчальних закладів району. Працівники змагались з трьох видів: біг (30м), стрибки у довжину та спортивна естафета.

      Головними суддями змагань були голова районного комітету профспілки працівників освіти і науки України О.І.Попович,  працівників освіти голова спортмасової комісії президії РК І.І.Пинзеник та член РК профспілки Г.А. Фулитка.

      За головні призи спартакіади стали змагання з легкої атлетики та спортивна естафета.

      Суддівська колегія, підбивши підсумки змагань, оголосила переможцем спартакіади команду Луківського ДНЗ (завідувач Фанта О.І.), друге місце виборола команда Великораковецького ДНЗ №2 (В.о.завідувача Савко Н.В.), а третє місце дісталось команді Кам’янського ДНЗ(завідувач Савко О.Ю.)

     Всі вони будуть нагороджені  цінними  подарунками на серпневій конференції педагогів Іршавщини.

osvita | Переглядів: 427 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

Туризм як нетрадиційна форма відпочинку та оздоровлення, формування життєвої компетентності набуває все більшого поширення. Пішохідні прогулянки  та екскурсії за межі дошкільного закладу плануються згідно програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» як вид дитячого туризму. У походах та переходах, як правило, комплексно реалізуються екологічні, краєзнавчі, тренувальні, оздоровчі та, власне, туристичні завдання.

Саме тому з метою впровадження пропаганди здорового способу життя, залучення спілчан та членів їх родин до занять туризмом на базі Великораковецького ДНЗ №3 відбувся семінар – навчання з керівниками дошкільних навчальних закладів району.

За допомоги директора Іршавської районної станції юних туристів Івана Терпая та інструкторів завідувачки ДНЗ навчалися встановлювати туристичну палатку, складувати рюкзак та розпалювати вогнище.

Відчувши себе туристками керівники дошкільних установ запропонували голові районної організації профспілки працівників освіти і науки України Олегу Поповичу включити змагання з туризму у залік районної спартакіади серед працівників ДНЗ.

osvita | Переглядів: 414 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

Днями на базі Іршавського районного будинку дитячої творчості відбувся майстер-клас для вчителів історії та суспільствознавчих дисциплін. Присутні мали змогу ознайомитися з досвідом роботи Керестей С. Ю., вчительки Ільницького ліцею, Корпош С. М. та Лисичко В. І., вчителів Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, Газдик І. М., вчительки Підгірнянської ЗОШ І-ІІ ст., Бойко М. П. та Чубирко Н. В., вчителів Ільницької ЗОШ І-ІІІ ст., Кізляка Д. Д., вчителя Ільницької ЗОШ-інтернату І-ІІІ ст., Яцканич Л. І., вчителя Малораковецької ЗОШ І-ІІІ ст., Кузьми С. М., вчительки Великораковецької ЗОШ І-ІІІ ст. Педагогами були показані різні форми, методи і прийоми роботи з дітьми, яків вони на сьогоднішній день вважають найбільш вдалими і найбільш результативними. Це і робота в групах, робота в парах, відеопрезентації та презентації уроків,  робота з історичними документами, дискусії, дебати, рольові та дидактичні ігри. Учасниками зібрання було відмічено цікаву форму його проведення, оскільки під час проведення імітаційних ігор вони відчули себе не лише в ролі пасивних спостерігачів, а й в ролі учнів та експертів. Під час рефлексії присутні радо виловлювали один одному пропозиції щодо вирішення обговорюваних проблем.

osvita | Переглядів: 488 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

 В ті дні ,  коли все навкруги готується до настання холодів , в нашій школі було якраз дуже гаряче, адже з 23-го по 27-ме листопада проводилося святкування тижня географії, історії та правознавства. Протягом тижня кожен учень починаючи початковою ланкою і закінчуючи старшою, мав змогу показати свої знання , вміння, творчі здібності з відповідних предметів. Програма тижня була досить насиченою і дуже цікавою, адже кожень день нас чекав приємний сюрприз. На всіх заходах була присутня адміністрація школи та вчителі предметники.

       Перший день розпочався урочистою лінійкою під керівництвом вчителя географії Зейкан Т.В., де учні 6-Б класу наголосили на важливості знань таких цікавих і життєво -необхідних предметів, як географія, історія так правознавство. Цього дня також була проведена виставка стінгазет, в якій взяли участь практично всі класи середньої та старшої ланки. Кожна газета була оцінена і представлена в різних номінаціях. Вчитель історії Швардак В.І. з учнями 7-В класу підготувала позакласний захід, присвячений вшануванню пам’яті жертв голодомору  на тему: «Пам'ять людська. Рік 1933-й» після чого учні школи запалили свічки, а шкільні бібліотекарі організували виставку історичної літератури на відповідну тему. Також до цього дня був приурочений позакласний захід до дня Гідності та Свободи який організували вчителі історії Станко В.Я. та Станко П.П. з учнями 8-А класу. маючи на меті проявити в учнів національно-патріотичну свідомість та вшанувати пам'ять тих, хто віддав своє життя за вільну , незалежну та демократичну країну , за нас - українців. , Після свята учні школи запалили свічки в пам'ять за їх героїзм.

        Вівторок був не менш вражаючим. Учні 5-В  класу  під керівництвом вчительки Зейкан Т.В. провели виставку малюнків на тему: «Природа очима дітей».  Проте на цьому цей день не закінчився. Зейкан Т.В. із Станко В.Я  та своїми вихованцями , а саме учнями 9-х класів підготували розважально-інтелектуальну гру з географії та історії «Найрозумніші» . Саме  тут учасники команд показали кмітливість, організованість, та свої знання з даних предметів. Впродовж свята панував високий градус напруги , вболівальники вміло підтримували своїх фаворитів. Також дуже доречні були музичні паузи, які давали змогу перепочити і набратися нових сил командам. Крім того цього дня учні 6-х класів показали свої вміння розгадування кросвордів на тему: «Мандрівка в країну кросвордію».

      У середу учні  7-8 класів переглянули відеофільмів  «Планета Земля (від полюса до полюса)» та найкращі знавці географії взяли участь у районній олімпіаді з відповідного предмету.

      Наступний день був не менш цікавим та розважливий , ніж інші дні тижня.Вчитель географії Порада В.О. провів з учнями 8-А класу розважально-інтелектуальну гру з географії «Географічна вікторина» . Саме тут учні продемонстрували свою кмітливість , знання та вміння як теоретичного так і практичного матеріалу.Також  цього дня вчитель історії Сочка І.М та за підтримки завуча по виховній роботі Улинець В.В. була про ведена зустріч з представниками міліції, а учні 9-10 класів випустили стінгазету «Загальна Декларація прав людини».

      П’ятниця підвела підсумок про проведення предметного тижня. Вчитель правознавства Сочка І.М. провела з учнями анкетування на правову тематику, а учні 9-А класу підготували вечір відпочинку на тему: «Школо , школо, ти чекала нас!». Останнім штрихом став підсумок тижня, який провела Зейкан Т.В. Всі учні , які проявили себе протягом тижня були  відмічені та нагороджені грамотами та балами з відповідних предметів.

     Проведення такого цікавого та вражаючого тижня стимулює нас до навчання, творчості та вміння показати себе із найкращого боку, тому ми дякуємо вчителям, які нам у цьому допомагають.

osvita | Переглядів: 431 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

З 30.11 по 04.12.2015  р. у Білківській ЗОШ І-ІІІ ст. пройшов тиждень педагогічної майстерності вчителів іноземної мови.

Тиждень іноземної мови – це надзвичайне свято для кожного в нашій школі. Незвичайні уроки та відкриті заходи, цікаві конкурси та вікторини, мультимедійні шоу – все це сприяє підвищенню зацікавленості учнів у вивченні іноземної мови.

Учні та вчителі нашої школи готуючись до тижня підготували яскраві та змістовні стіннівки англійською, німецькою та французькою мовами.

Учитель німецької мови Петрище Зоряна Євгенівна провела урок-гру  у 5 класі, на якому побувала навіть сама Фреймут.

На уроці діти співали пісні німецькою мовою, проводили різноманітні ігри та розповідали про харчування.

 04.12.2015 р.  у 10-А+Б класах пройшов бінарний відкритий урок англійської та німецької мови «Подорож великими містами Англії та Німеччини».

Разом зі своїм вчителями Титичко Г.І. та Петрище З.Є. діти здійснили віртуальну прогулянку по великих містах та ознайомилися з історією походження Британії та Германії. Команда з чудових екскурсоводів запросила гостей до найбільш відомих куточків історичної Англії та Німеччини.

9-А клас теж не залишився осторонь тижня іноземної мови. Разом зі своїм вчителем Мейсарош Я.Д. було проведено брейн-ринг, де учні підготували безліч вікторин, кросвордів та завдань для уроку-змаганняз німецької мови. Змагання було дуже запеклим, однак перемогла дружба та командний дух.

Готуючись до уроків учні опрацювали багато цікавого матеріалу з географії, культури Німеччини, Франції  та Англії.  Вивчили свята та традиції цих країн. Під час тижня іноземної мови учні розповідали вірші, співали пісні та випускали святкові листівки.

Наприкінці тижня було проведено підсумки тижня, де переможці отримали призи.

osvita | Переглядів: 581 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

 У рамках Панорами відкритих уроків та виховних годин учителів, які атестуються  в 2015-2016 н. р. в Ільницькому спортивно-гуманітарному ліцеї Васильєва Вікторія Петрівна  провела  відкритий урок з української мови в 6 класі  на тему « Узагальнення й систематизація вивченого з теми «Прикметник».

    Урок був проведений на належному науковому та методичному рівні. При плануванні та проведенні уроку Вікторія Петрівна  дотримувалась загально дидактичних вимог. Тип та структура уроку відповідали його цілям та завданням. Обрані шляхи досягнення мети, комплекс прийомів та  завдань сприяли реалізації поставленої мети: повторити й узагальнити вивчене про прикметник, удосконалити вміння правильно й доречно використовувати прикметники в мовленні, виконувати морфологічний розбір прикметників, визначати їх синтаксичну роль; розвивати усне та писемне мовлення, логічне мислення  та пам’ять; плекати почуття гордості за навчальний заклад, у якому навчаються шестикласники, виховувати любов та повагу до народних символів, формувати національну свідомість.

    Використані методи та прийоми: інтерактивні вправи « Ланцюжок добрих побажань» та «Незакінчене речення», асоціювання, бесіда, виразне читання, робота в групах, робота в парах, словникова робота, поетична хвилинка, розгадування кросворду, складання сенкану були ефективними, бо сприяли сприйняттю та засвоєнню набутих знань протягом уроку.

    Урок пройшов у невимушеній, приємній атмосфері і залишив приємні спогади, як у дітей, так і в запрошених гостей. Цей урок став справжнім святом для всіх присутніх.

osvita | Переглядів: 432 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

       Г р а ф і к засідань  атестаційної  комісії ІІ рівня відділу освіти Іршавської РДА

  

                                                                              Початок засідань о 9.30

                                                        Місце проведення: відділ освіти

 

№ з/п

Дата

проведен-ня

засідання

 

                         Хто     запрошений     на   засідання  

 

1.

24 вересня 2015 р.

Директори, заступники, педагогічні працівники Доробратівської, Довжанської, Чорнопотіцької, Білківської ЗОШ І-ІІІ ст. Нижньоболотнянської, Ільницької ЗОШ І-ІІ ст.

 

2.

 

16 березня 2016 року

Директор,   заступник директора Іршавської РАЙСЮТур,   завідувачі Іршавського №3, Білківського №2, Білківського №4, Богаревицького, Воловицького, Довжанського №1, Доробратівського, Загатянського №1, Заболотнянського, Кам'янського, Кушницького №1, Лисичівського, Луківського, Малораковецького, Негрівського, Осійського  дошкільних навчальних закладів   Білки-Новоселицької, Дубівської, Івашковицької, Осійської  ЗОШ І ст., Великорозтіцького НВК

3.

23 березня 2016 року

Педагогічні працівники, керівники Іршавської №2, Приборжавської  Арданівської, Дубрівської, Сілецької, Імстичівської, ЗОШ І-ІІІ ст.  Нижньоболотнянської, Колоднянської,  Смологовицької, Луківської, Підгірнянської, ЗОШ І-ІІ ст., Ільницького спортивно-гуманітарного ліцею.

4.

24 березня 2016 року

Педагогічні працівники, керівники Великораковецької, Брідської, Лисичівської, Доробратівської, Ільницької, Кушницької, Вільхівської, Ільницької-інтернату  ЗОШ І-ІІІ ст., Смологовицької, Горбківської, Климовицької, Довжанської,  ЗОШ І-ІІ ст.

5.

25 березня 2016 року

Педагогічні працівники, керівники Довжанської, Іршавської №1, Білківської, ЗОШ І-ІІІ ст., Ільницької, Великораковецької ЗОШ І-ІІ ст., Хмільницької,  Дунковицької,  Малораковецької ЗОШ І-ІІ ст.

6.

29 березня 2016 року

Педагогічні працівники, керівники Кам’янської  Осійської, Білківської №2, Малораковецької,  Чорнопотіцької ЗОШ І-ІІІ ст, Іршавської гімназії, Греблянської ,  Зарічанської, Сухівської,  ЗОШ І-ІІ ст, Горбківської,  Собатинської ЗОШ І ст.,    РМК.

 

osvita | Переглядів: 535 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

Дитячий садок – це невтомна й самобутня країна малечі. Це той світ, у якому дитина живе у найважливіший період свого розвитку. І від того, як відбувається цей розвиток, залежить не лише майбутнє дитини, а й майбутнє родини і всієї країни.

Для пошуку ефективних моделей діяльності дошкільних закладів, виявлення майстрів педагогічної справи п’ятий рік поспіль відділ освіти Іршавської райдержадміністрації проводить районний професійний конкурс "Вихователь року". Для вихователів нашого району – це випробування власних сил, своєрідний поштовх до подальшого педагогічного росту, спілкування з колегами і підвищення кваліфікації, престиж та чудова нагода оцінити себе і роботу колег, незабутня зустріч зі світом дитинства.

Цьогорічні учасники фахового конкурсу: Савко Неля Василівна, вихователь Великораковецького ДНЗ№2, Янтолик Марія Вікторівна, вихователь Іршавського ДНЗ№3 та Михайлюк Світлана Василівна вихователь Довжанського ДНЗ№2  з ентузіазмом, не покладаючи сил та енергії, висвітлювали знання з різних розділів програми " Українське дошкілля" та втілювали їх у практичну діяльність.

Фахівці дошкільної освіти використовували в роботі  новітні технології, інтерактивні методи і прийоми, передаючи знання підростаючому поколінню. Дошкільнята Іршавських дошкільних навчальних закладів охоче сприймали матеріал елементів тренінгової методики та нетрадиційних технік зображувальної діяльності.

Переможницею конкурсу "Вихователь року-2016" визнано Михайлюк Світлану Василівну вихователя Довжанського ДНЗ№2. Всіх учасників конкурсу нагороджено грамотами відділу освіти Іршавської РДА.

Вихователь року – найрадісніший і найсвітліший конкурс серед усіх, що проводяться у дошкільній ланці на теренах Іршавщини. Він як ковток дитинства, як дарунок серцю, а зробили його таким кращі вихователі року. Це і є їх талант - світитися самим і запалювати вогники радості в дітей.

osvita | Переглядів: 420 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

Щаслива дітвора нарешті дочекалася весняних канікул! Можна трохи відпочити від відповідальних уроків, побільше поспати зранку або зайнятися улюбленою справою. Сумувати  і нудьгувати точно не прийдеться. Та ще й якраз на цей період прийшлися такі улюблені усіма дітьми спортивні змагання – ІІ етап Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей “Олімпійське лелеченя”. Районні змагання юних олімпійців гостинно приймали у приміщенні спортивної зали Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. №2. Директор Іршавської ЗОШ №2 Гичка Г.Ю., як завжди, гостинно прийняла усіх членів районного дитячого спортивно-масового заходу “Олімпійське лелеченя”, щиро привітала присутніх і побажала спортивного ентузіазму дітям, спонукала юних олімпійців до здорового способу життя та організації змістовного дозвілля, пропагувала розвивати олімпійський рух в Україні шляхом залучення якомога більшої кількості дітей до занять спортом. Ганна Юріївна представила свою команду, керівником якої відповідно була вчитель фізичної культури школи та класний керівник спортивної команди «Олімпійці», - Савелій К.В. Девіз команди ЗОШ №2 відповідав темі змагань: «Ми – веселі, креативні, сто відсотків позивні, витривалі і смішні, ми – команда «Олімпійці».

Згідно Положення  про спортивні змагання, даний захід спрямований на реалізацію одного із важливих напрямів діяльності Міжнародного олімпійського комітету – заохотити молодих людей всього світу долучитися до спорту, сприйняти його філософію та жити за олімпійськими цінностями.

Варто зазначити, що цьому передували змагання юних спортсменів серед шкіл міста Іршави, за результатами яких, 18 березня, перше місце вибороли олімпійці ЗОШ №2, друге у спортивних змаганнях отримали юні гімназисти, а третє – спортсменами із ЗОШ №1.

Тому, 23 березня учасники «Олімпійського лелеченяти» досягли мети заходу: у спотивних змаганнях вчителі фізичної культури виховали в учнів гуманістичні цінності олімпійського руху – дружбу, взаємоповагу, солідарність,  благородство; зуміли сформувати в них навички і культуру здорового способу життя, залучили їх до активних занять фізичною культурою та спортом. Цим самим, завдяки проведенню районного етапу олімпійських спортивних змагань, юні лелеченята усвідомлювали свою корисність та необхідність займатися фізичною культурою та спортом; збагатилися знаннями стосовно олімпійських видів спорту, історії Олімпійських ігор, видатних спортсменів; створювали творчу атмосферу, розвивали та удосконалювали свої здібності; усвідомлювали почуття патріотизму, гордості за успіхи українських спортсменів. Окрім спортивного, тут панував патріотичний дух – змагання розпочинали і закінчували під виконання Гімну України юні олімпійці та їх наставники.

Учасники змагань – учні 5-6 класів шкіл району, кращі спортсмени, діти, які захоплюються спортом. Районні спортивні змагання вміщали спеціальну програму, яка включала три складові: спортивну, освітню та культурну частини. Спортивна програма складалася з презентації-привітання кожної команди-учасниці, у якій вміщалися назва команди, емблема, девіз, конкурс малюнків та танець. Також сюди віднесли комбіновану естафету і штрафні кидки з попаданням у кошик. Друга частина змагань була теоретичною, тут юні спортсмени змагалися у знаннях з історії олімпійських ігор та спортвікторини «Знавець олімпійського спорту».

У чесному спортивному бою перше місце вибороли юні олімпійці Доробратівської ЗОШ І-ІІІ ст. Друге місце здобули господарі заходу – команда «Олімпійці» ЗОШ №2, третє – учасникам спортивних змагань Ільницького спортивно-гуманітарного ліцею.

Спотрсмени Кушницької і Камянської шкіл, відповідно, отримали четверте і п`яте місця.

Керівництво школи, вчителі фізкультури прикладатимуть усіх зусиль, щоб сприяти поширенню ідей гуманізму, вихованню почуття патріотизму, гордості за успіхи українських спортсменів, які гідно представляють нашу державу на міжнародних змаганнях найвищих рівнів. Спортивне свято закінчилося, нагороди отримані, прапори спущені, визначили переможців, але це не головне. Важливо те, що діти чекатимуть наступного року, щоб отримати позитивні емоції, неймовірні враження та нових друзів, і знову відчути яскраві моменти спортивних змагань, ще більше пізнати інтерес до фізичної культури і спорту і, тим самим,  ще трохи відчути себе юними олімпійцями!  

osvita | Переглядів: 625 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

Відповідно до плану роботи у рамках Року англійської мови 11 березня 2016 року Клим Віта Семенівна та Половка Марія Йосипівна, вчителі іноземних мов Малораковецької загальноосвітньої школи разом з учнями провели інтегрований позакласний захід „Шевченко – назавжди!ˮ. Діти читали вірші, співали пісні, розповідали про життя і творчість Тараса Шевченка англійською, французькою та українською мовами. Захід був цікавий, нетрадиційний. Глядачі із захопленням сприймали почуте.

osvita | Переглядів: 473 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

Детальніше:/1_9-62.doc

osvita | Переглядів: 469 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

 

 

 

 

 

 

 

 

Всі ми добре знаємо, що в минулому на долю нашої країни випало багато випробувань. Україна не раз піднімалася з колін. Побита і вся в ранах, та нездоланна для ворогів своїх, вона йшла ворогу підкулі, щоб захистити всіх своїх дітей. Терновим шляхом дійшла Україна до сьогоднішніх днів. Здавалось все скінчилося, давно минуло і більшніхто не пройде шляхом тих кривавих дій. Та не так здавалось, як вже сталось.

19 лютого 2016 року у Ільницькому спортивно – гуманітарному ліцеї була проведена лінійка-реквієм «Пам’ятаймо Героїв Небесної Сотні та АТО….». У заході взяли участь Данильченко Л.Л – жінка колишнього працівника ліцею Данільченка Олександра Опанасовича, якому ворожа куля обірвала життя 19 січня 2015 року у боях під Донецьком та о.Михаїл.

Розпочали лінійку ведучі, які за допомогою відео презентації нагадали присутнім про те, як все починалося тоді на Майдані Незалежності, а пізніше і на вулиці Грушевського. Після цього учні розповіли вірші про Україну, яку вони бачать єдиною і незалежною.

Не в одного з присутніх з’явилися сльози на очах, коли Люба Леонідівна, розповідала про покійного чоловіка, що поліг за рідну Україну.

У своєму виступі о.Михаїл закликав всіх згадати у молитвах усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам'ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

Вкінці хвилиною мовчання вшанували пам'ятьГероїв Небесної Сотні та загиблих бійців АТО. Вони повинні жити в нашій пам’яті!

osvita | Переглядів: 391 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

Методичний посібник "Навчіть дитину захищатися"  http://mon.gov.ua/content/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/2016/02/15/manual-kindergarten.pdf

osvita | Переглядів: 493 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

Міжнародний день рідної мови в ліцеї

" Нація вмирає не від інфаркту –

спочатку їм відбирає мову"

                                                Ліна Костенко 

  22 лютого в Ільницькому спортивно-гуманітарному ліцеї відбулися урочитості з нагоди відзначенням Міжнародного дня рідної мови. Ця дата була встановлена ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

Учитель української мови та літератури Васильєва Вікторія Петрівна за допомогою мультимедійної презентації ознайомила учнів з історією свята, наголосила на його трагічний початок. Вікторія Петрівна сказала, що 21 лютого 1952 року у Бангладеші (Східному Пакистані) пакистанська влада жорстоко придушила мітингувальників (це були переважно студенти), які висловлювали протести проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної - бенгальської мови. Після проголошення незалежності Східного Пакистану 1971 року цей день відзначають в країні як день мучеників, вшановуючи пам'ять загиблих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни у листопаді 1999 року  ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.

    Вікторія Петрівна повідомила про те, що за даними ЮНЕСКО, у світі існує близько шести тисяч мов. На жаль, майже половина з них знаходиться під загрозою зникнення. Учитель  наголосила на тому, що це трапляється у тому випадку, коли її перестають з тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носії мови.

Учениця 11 класу, Ловска Оксана, розповіла про тернистий шлях української мови. Учениця 9 класу, Вільчак Наталія, продекламувала вірш В. Самійленка "Мова".

Без сумніву, всім присутнім глядачам цього навчально-виховного заходу запам'яталися слова про те, що мова - це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

osvita | Переглядів: 467 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

Учитель — це Майстер. Майстер слова, Майстер звуку. Майстер думки, Майстер емоцій і настроїв. Майстер створення — констатації знань...
       У вчителя, який має величезний багаж знань є внутрішня потреба передати свою майстерність, свій досвід, своє бачення процесу навчання іншим педагогам. Саме такий обмін досвідом роботи пройшов нещодавно в Іршавському районному будинку дитячої творчості між вчителями географії. Він проходив у надзвичайно цікавій формі – формі майстер-класу «Я роблю це так». На ньому своєю системою роботи ділилися вчителі географії: Садварі Ліана Василівна, вчителька Сілецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Поляк Ганна Семенівна, вчителька  Великораковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Нагалка Марія Василівна, вчителька Лисичівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Штефаньо Єлизавета Іванівна, вчителька Греблянської ЗОШ І-ІІ ступенів. В роботі майстер-класу брали участь вчителі географії району, будучи одночасно учнями експериментальної групи та експертами. 

osvita | Переглядів: 536 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

Україна - єдина країна! Саме під таким гаслом сьогодні пройшло відзначення Дня соборності України у Довжанській ЗОШ І-ІІІ ст. ,яке вже стало традиційним. Для учнів старшокласників було проведено тематичну конференцію. Продовжили відзначення ланцюгом єдності в центрі села. Щире виконання учнями гімну України, вшанування пам*яті перших загиблих героїв Небесної сотні хвилиною мовчання та запаленням свічок не залишило байдужими мешканців села, які підходили,долучаючись до учнів. Завершення стала урочиста хода центральною вулицею села. Патріотичні акції в школі проводяться не вперше. Сьогоднішні заходи були спрямовані не лише на відзначення історичних подій майже сторічної давності,а й нагадали всім нам знову за що померли нову герої! Слава Україні! Героям слава!

osvita | Переглядів: 410 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

Ліс – це символ багатства і могутності держави, її «зелене золото», це частина історії нашого чарівного краю, людської долі, це культура минулих, сучасних і прийдешніх поколінь. А природа, як справжнє джерело краси, викликає в нас почуття радості, бо чим багатша й красивіша природа, тим добріші і щасливіші люди, які живуть у гармонії з нею.

Тому сьогодні поряд з освітнім навчанням майбутніх громадян України, важливу роль має екологічне виховання дітей. Мова йде про учнів шкільних лісництв району, які входять до структури НПП «Зачарований край». Учні Підгірянської школи є незамінними помічниками лісівників, адже школа не один рік тісно співпрацює з національним парком.

Варто зауважити, що учнівські лісництва у своїй діяльності керуються Конституцією України, Законами України «Про освіту»«Про загальну середню освіту»«Про позашкільну освіту»Лісовим кодексом України, нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України, у тому числі Положенням від 27 березня 2015 р. за № 339/26784 та Положенням НПП «Зачарований край» .

Саме з метою підвищення рівня усвідомлення учнями ролі та значення навколишнього природного середовища (НПП Зачарований край зберігає не лише ліс ….. а унікальні природні комплекси…… тому, що лісгосп також зберігає і охороняє ліс , але між ними є суттєва різниця) в житті кожної людини і планети взагалі та формування екологічної свідомості школярів працівниками НПП «Зачарований край» постійно проводиться природоохоронна та просвітницька екологічна робота в Підгірянській ЗОШ І-ІІ ст. Тут щороку організовується робота із догляду за зеленими насадженнями та примноження їх на території школи та на присілковій території. Так, у пятницю, 27 листопада ц.р, 14 учнів шкільного лісництва на чолі зі свом керівником Щока Людмилою Іванівною, провели екологічну акцію «Посади дерево!». Крім вихованців шкільного лісництва, у акції взяли участь директор Підгірянської ЗОШ І-ІІ ст. Белая О. І., завуч школи Шкода Г. І. , інструктували та допомагали юним лісівникам професіонали, працівники НПП «Зачарований край» – помічник лісничого Цільо М. В., інспектори Підгірнянського лісництва Мочарко А.А. та Цільо І. І. Акція з посадки дерев розвивала в учнів шкільного лісництва екологічну культуру, стимулювала почуття людяності і доброти, відповідальності за майбутнє нашої планети та своєї землі; допомогала дітям розвинути людські якості через любов до природи рідного краю, свідоме прагнення поглиблювати, розширювати свої знання та вміння їх використовувати.

Слід зазначити, що свій великий досвід ведення лісового господарства працівники Підгірянського лісництва та співробітники НПП «Зчарований край» передають учням шкільних лісництв. До роботи в лісі залучають переважно учнів 8-9 класів, тож різноманітні види лісогосподарських робіт виконує лісівнича юнь. Так вихованці вчаться піклуватися про молоді саджанці на розсадниках, просапуючи і підтримуючи рядочки майбутнього лісу в чистоті. Також ефективною є робота в лісах, де учні шкільного лісництва разом із досвідченими лісівниками прибирають лісові ділянки від сміття, яким несвідомі громадяни, відпочиваючи, ганьблять і знищують нашу природу.

Діти вчаться берегти біорозмаїття нашої природи та пропагують серед населення нашого краю інформацію про те, що багато рослин на порозі зникнення.

Завдяки тісній співпраці Національного парку «Зачарований край» та учнів Підгірянського шкільного лісництва періодично проводиться навчально-дослідна та експериментальна робота, здійснюється виробнича діяльність (посадка лісів, вирощування саджанців, збір насіння). Учнів шкільного лісництва вчать охороняти птахів, рідкісні види дерев, кущів і трав’янистих рослин, заготовляти лікарську сировину, гриби, ягоди тощо.

Разом з цим проводиться навчально-виховна робота, яка передбачає проведення вечорів на лісову тематику, організацію зустрічей з працівниками лісового господарства НПП «Зачарований край». Школярі беруть активну участь у різних природоохоронних заходах, проводять конкурси на екологічну тематику, вікторини, ігри, виставки книг про природу, аплікації із виробів з природних матеріалів. Діти виготовляють і розвішують шпаківні.

У ході нещодавно проведеної екологічної акції учні шкільного лісництва прибрали пришкільне подвіря та засадили надані адміністрацією НПП «Зачарований край» саджанці дерев, якими багатий наш край: каштан їстівний, дуб, ялину.

Робота шкільного лісництва не проходить безслідно – вона залишає у душах дітей глибокий слід поваги й любові до природи. Завдяки проведенню подібних акцій, учні Підгірянського шкільного лісництва мають змогу систематизувати та поповнювати знання про лісові ресурси своєї місцевості, їх утворення, значення та використання.

Своїм прикладом працівники парку показують, як потрібно любити навколишній світ. Так виховують майбутніх лісівників – вартових наших лісів. Величезна роль у такому вихованні належить праці, яка повинна стати для дитини усвідомленою необхідністю, адже саме завдяки практичним діям можливо закріпити набуті знання, побути наодинці з прекрасним лісовим світом.

osvita | Переглядів: 391 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

На   виконання  наказу  Міністерства освіти і науки України 06.04.2015 № 400 „Про затвердження Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на ІІ півріччя 2015 року за основними напрямами позашкільної освіти”, відповідно до листа Українського державного центру позашкільної освіти 15.07.2015 № 07-07 „Про проведення Дитячо-юнацького фестивалю мистецтв „Сурми звитяги”, з метою відродження українського патріотичного мистецтва і, що особливо важливо, його осучаснення, широкомасштабного використання мистецьких форм, засобів та методів для створення високоякісних творів, 5 – 8 листопада цього року у Львівському палаці культури імені Гната Хоткевича Українським державним центром позашкільної освіти спільно з Громадською організацією „Сурми звитяги”, Центром Національного Відродження імені Степана Бандери, Всеукраїнським товариством „Просвіта” імені Тараса Шевченка був проведений XVI Всеукраїнський Дитячо-юнацький фестиваль мистецтв „Сурми звитяги” (далі – Фестиваль).

На Фестиваль було подано роботи переможців обласного етапу в номінаціях: „Живописна композиція”, „Графічна композиція”, „Конкурс поштової листівки”, „Декоративно-тематична композиція”.

У Фестивалі прийняли участь більше 2000 учасників з різних областей України. Не зважаючи на те, що роботи учнів області були перший раз представлені на Фестиваль, по кількості нагород ми зайняли друге місце.

Творчий підхід до розкриття пропонованої тематики, оригінальність та стильність творчого задуму, професійність виконання робіт оцінювало журі:

 

Заключний гала-концерт Фестивалю та вручення призів і дипломів лауреатам відбулось на сцені Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької 1 грудня 2015 року, де з вітальними словами до учасників звернулись директор Українського державного центру позашкільної освіти Генадій Шкура та голова журі  Віктор Камінський, Заслужений діяч мистецтв України .

Отож, дипломами лауреатів Фестивалю нагороджено учнів Закарпатської області:

- Нігріні Антона, вихованця гуртка „Технічний дизайн” Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді (керівник – Літун Л.Ф.) за ІІІ місце в номінації „Графіка” (молодша вікова категорія);

- Місарош Мирославу, вихованку „Студії образотворчого мистецтва” Тячівського районного Центру дитячої та юнацької творчості Тячівської районної ради (керівник – Розман М.А.) за І місце в номінації „Живопис” (старша вікова категорія);

- Смочко Вікторію,  ученицю ІІІ курсу Вищого професійного училища № 3 м. Мукачево (керівник – Мельничук В.М.) за ІІІ місце в номінації „Живопис” (старша вікова категорія);

- Мацолу Міхаелу, вихованку гуртка „Моделювання іграшок та сувенірів” Хустського районного центру науково-технічної творчості учнівської молоді (керівник – Танчинець А.В.) за ІІІ місце в номінації „Листівка” (старша вікова категорія);

Палька Рената, вихованця гуртка „Ковальська справа” районної станції юних техніків Іршавської районної ради (керівник – Попов Б.І.) за І місце в номінації „Декоративна композиція” (старша вікова категорія);

- Коцаку Олександру, вихованку гуртка „Калина” групи № 26 Ужгородського вищого комерційного училища Київського національного торговельно-економічного університету (керіавник – Довгомеля В.П.) за ІІІ місце в номінації „Декоративна композиція” (старша вікова категорія);    

- Виднянську Майю, вихованку гуртка „Батик” Виликоберезнянського районного центру позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом (керівник – Панько В.М.) за ІІ місце в номінації „Декоративна композиція” (молодша вікова категорія);

- Габор Богдану, вихованку гуртка „Писанкарство” Тячівського районного Центру дитячої та юнацької творчості Тячівської районної ради (керівник – Дьордяй С.І.) за ІІ місце в номінації „Декоративна композиція” (молодша вікова категорія);

- Ком’яті Даніїла, вихованця гуртка „Авіамодельний” Хустського районного центру науково-технічної творчості учнівської молоді (керівник – Ком’яті В.Ю.) за ІІІ місце в номінації в номінації „Декоративна композиція” (молодша вікова категорія).

Від щирого серця вітаємо наших здібних учнів і бажаємо їм натхнення та подальших творчих успіхів!

osvita | Переглядів: 453 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

Правове виховання в Ільницькому спортивно-гуманітарному ліцеї здійснюється на основі Конституції України, Програми правової освіти на 2015 - 2017роки, лілейної програми правового виховання та річного плану роботи ліцею. З метою правової освіти та виховання учнів, профілактики правопорушень у нашому навчальному закладі систематично проводяться тижні правових знань, під час яких відбуваються зустрічі з працівниками служби у справах дітей, кримінальної міліції, юстиції, центру соціальних служб.

Цьогоріч Всеукраїнський тиждень права в Ільницькому спортивно-гуманітарному ліцеї проходив  з 26 листопада  по 03 грудня. Учитель історії Керестей Світлана Юріївна залучила до цікавих заходів усіх учнів ліцею. У ході тижня був проведений конкурс стінгазет, колажів та малюнків на  теми: «Мої права в малюнках» (5-6 класи), «Обов’язки учнів-ліцеїстів» (7-8 класи), «Нормативні документи з прав людини» (9-10 класи), «Гендерний світ і сьогодення» (11 клас). Проведено виховну годину з учнями 8 класу  на тему: «Голодомор… Голодомор… Голодомор…». Надзвичайно цікавим видався правовий ринг «Слідство ведуть правознавці» з учнями 10-11 класів. Закарбувалася в пам’яті учнів 9-10 класів зустріч  із директором Іршавського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Іриною Вовканич   на тему «Кримінальна відповідальність і покарання». Родзинкою тижня правових знань стало засідання дискусійного клубу на тему: «Гендерна рівність: чоловік = жінка», під час якого учні  сильної  половини людства ознайомили гостей з особистостями видатних  жінок та звернули увагу на важливу роль жінки у розвитку суспільства. Соціологічне опитування, проведене юнаками ліцею викликало неабиякий інтерес серед учасників цього засідання. Завершальним штрихом до  тижня став традиційний вечір сили та мужності «Нумо, хлопці!», присвячений Дню Збройних Сил України.Організаторами та учасниками цього заходу були учні 10 класу разом з класним керівником Білак Людмилою Дмитрівною та вчителем Захисту Вітчизни Ісаком Федором Федоровичем.

У межах правового виховання в ліцеї  постійно працює рада профілактики правопорушень серед учнів, на засіданнях якої розглядаються питання щодо порушення учнями правил поведінки, проводиться систематична робота з дітьми таких категорій (малозабезпечені, з неблагополучних сімей, багатодітних сімей). Педагоги ліцею  підвищують свій правовий рівень на педагогічних радах, де розглядаються питання правового виховання, методичних об’єднаннях класних керівників, при отриманні правових консультацій, на зустрічах з лікарями, юристами, правоохоронцями.

 

osvita | Переглядів: 380 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

Сьогодення вимагає від кожного вчителя відповідальності за свою роботу, відмови від шаблонних форм і методів, уміння творчо будувати навчально-виховний процес. Головне – учитель має бути творчою особистістю. «Учитель року» - це і конкурс професійної майстерності, і свято вчительської душі. Значення конкурсу величезне: він допомагає визначити кращих педагогів, систематизувати надбання їх щоденної праці, зробити крок на шляху до педагогічної майстерності. Щорічне проведення конкурсу підвищує статус педагогічної професії, привертає увагу громадськості до проблеми освіти,  допомагає краще зрозуміти й усвідомити  значимість професії вчителя в житті країни та її майбутнього – сьогоднішніх школярів. Конкурсантами, як правило, є педагоги, котрі вміють перетворити сіру буденність на незвіданий шлях до зірок, котрі достойно вміють долати труднощі, працювати над собою.

Той, хто хоче змінити світ, повинен починати з себе. Саме такий девіз у переможців конкурсу «Учитель року - 2016», І етап якого пройшов 8-10 грудня у нашому районі.

У цьому році боротьба за звання кращого педагога відбувалася у номінаціях «Історія» та «Математика» і проходила у два етапи. Перший етап передбачав проведення та самоаналіз конкурсних уроків на базі Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Іршавської гімназії, а також тестування з фахової майстерності. На другому етапі члени журі знайомилися із матеріалами блогу конкурсанта, відеозаписом презентації досвіду роботи, а також оцінювали майстер-клас з проблемного питання.

Для оцінювання роботи конкурсантів було сформовано фахове журі у кожній номінації, до складу якого ввійшли педагогічні працівники вищої кваліфікаційної категорії, «вчителі-методисти», лауреати обласного туру конкурсу «Учитель року» різних років.

Після завершення першого етапу журі відзначили, що під час проведення уроків конкурсанти продемонстрували високу фахову майстерність, знання та володіння сучасними інноваційними технологіями. Педагоги розкрили особисті професійні знахідки, показали світ своїх захоплень, правильність підбору методів, прийомів та форм навчання, вміння активізувати учнів для вирішення поставлених завдань. Варто пишатися тим, що самоаналіз проведеного уроку виявив ґрунтовні знання учителів з методики викладання предметів, розуміння способів активізації пізнавальної діяльності тощо.

Другий конкурсний день став справжнім святом педагогічної майстерності. У зв’язку з тим, що нещодавно в районі відбувся Всеукраїнський конкурс «Класний керівник року - 2016», для презентації власного досвіду виховної роботи із класним колективом були запрошені лауреати районного етапу конкурсу – класний керівник 9 класу Ільницької ЗОШ І-ІІ ступенів Штець Оксана Михайлівна, класний керівник 8 класу Сухівської ЗОШ І-ІІ ступенів Марканич Ганна Іванівна. Для участі в цьому конкурсі учасники готували матеріал, який містив опис виховної системи класу з повним розкриттям її компонентів, опис власного педагогічного досвіду, у якому розкрито авторські ідеї щодо переходу від окремих напрямів виховання до проектування виховної системи. Крім того, матеріали містили презентацію власного педагогічного досвіду та розробки виховних годин, які розкривають специфіку системи роботи класного керівника над проблемою.

З вітальним словом до учасників дійства звернулися перший заступник Іршавської районної ради Володимир Михайлович Половка, начальник відділу освіти Іршавської РДА Єлизавета Михайлівна Яцканич, завідуюча районним методичним кабінетом відділу освіти Мар`яна Юріївна Гудь, незмінна ведуча конкурсу в нашому районі, методист районного методичного кабінету Любов Іванівна Сокач.

Цього року переможцями конкурсу стали 2 педагогів: учитель історії Нижньоболотнянської ЗОШ І-ІІ ступенів Лемак Інна Василівна та учитель математики Ільницького спортивно-гуманітарного ліцею Лендєл Наталія Іванівна. Саме вони презентували власний досвід роботи у вигляді майстер-класу «Я роблю це так…».

Кожен із учасників – неординарна особистість. Лемак  Інна Василівна щиро вірить, що в кожній дитині є сонце, тільки потрібно дати йому світити. Вона надзвичайно любить історію, тому легко знаходить контакт з учнями, може невимушено повести їх у далекі мандрівки віками.

Лендєл Наталія Іванівна впевнена, щоб вести дітей за собою, необхідно самому рухатися не зупиняючись. Креатив, відповідальність, постійне самовдосконалення робить її педагогічний шлях цікавим та захопливим.

Марканич Ганна Іванівна у роботі цінує відповідальність, у людині – чуйність і доброту. Найбільшою нагородою для неї є досягнення її вихованців і відчуття того, що вона бере участь у становленні людини.

Штець Оксана Михайлівна серцем відчуває, що її покликання – учити дітей жити за правдою, любити свою землю, плекати в юних душах добро й людяність. Вона продовжує сімейну традицію сіяти в юних душах добро, чуйність, патріотизм.

Під час майстер-класів та самопрезентацій конкурсанти розкрили актуальні теми сьогоднішньої освітянської практики, показали способи впровадження форм роботи із учнями різних вікових категорій, засоби формування основних предметних компетентностей та умінь на уроках математики та історії. Вчителі довели, що бути педагогом – це їх покликання, їх доля. Вони люди з тонкою душею та великим багажем знань, котрі можуть донести до юних сердець найголовніше, значуще, потрібне, допомагаючи добрим словом, мудрою порадою.Педагоги розуміють: професійне покликання сучасного українського вчителя надзвичайно важливе і відповідальне. Без учителя немає держави. Поруч з матір'ю й батьком, для дітей вони є найближчими, найавторитетнішими людьми. Учительська справа – особлива. Вона одна з найтонших і найделікатніших, а ще – надзвичайно складна. Вчити – це не просто професія, це місія. 

Підсумки конкурсу зробили члени журі – вчитель історії Довжанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Яцкович В.М. та вчитель математики Іршавської гімназії Козенюк Р.В., методист районного методичного кабінету Галас О.С., завідуюча РМК Гудь М.Ю. Начальник відділу освіти Яцканич Є.М. нагородила переможців І етапу конкурсу «Учитель року -2016» та лауреатів конкурсу «Класний керівник року -2016» грамотами відділу освіти за особливі заслуги у справах навчання та виховання підростаючого покоління, а також грошовими преміями. Лемак Інна Василівна та Лендєл Тетяна Іванівна представлять наш район на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу в місті Ужгород.

Гадаємо, що конкурс довів: наш сучасний вчитель – надзвичайно мудрий, незважаючи на складнощі сьогодення. Він робить все, щоб втілити задумане, щоб не тьмяніли фарби і не зникала свіжість почуттів, щоб нашим українським світом правили Розум, Добро і Краса. У цьому конкурсі вчителі показали себе в новому світлі: хтось відкрився для навколишніх, а хтось відкрив, можливо, сам у собі приховані потенційні можливості творчої особистості.

Конкурс переконав у тому, що вчительська справа має надзвичайну значимість для процвітання нашої держави, для нашого  майбутнього. Адже сама педагогічна мудрість і висока професійна майстерність є обов’язковою передумовою формування інтелектуального та морального обличчя майбутнього громадянина України.

 

osvita | Переглядів: 511 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

Новорічні та різдвяні свята – час, коли кожній людині хочеться відчути сімейний затишок, родинне тепло, радість від очікування дива. Саме тому відділ освіти Іршавської райдержадміністрації  щорічно влаштовує для дітей соціальних категорій новорічне свято.

25 грудня 2015 року майже чотириста дітей району взяли участь на Новорічному святі – святковому концерті, присвяченому найулюбленішому святові всіх діток та дорослих. Свято приготували колектив районного Будинку дитячої творчості разом з вихованцями. На учасників Новорічного дійства чекали змагання, фізкультхвилинка, конкурси. А піснями та танцями розважали гостей гуртківці  районного Будинку дитячої творчості.

Малечу з наступаючими  новорічними  та різдвяними святами   привітала начальник відділу освіти  Іршавської РДА Є. Яцканич, О.Горін голова районної державної адміністрації та В. Симканинець голова  районної ради. Вони побажали дітворі міцного здоров’я, веселих свят  та успіхів у навчанні. А сюрпризом були солодкі подарунки.

Після концерту учасники свята традиційно мали можливість поласувати тістечками від ПП Семак Юлії Михайлівни.

 

osvita | Переглядів: 421 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

Вітаємо кращих випускників - 2015 року

 

Обласний науково-методичний семінар з трудового виховання у дошкільних навчальних закладах

 

 

Літо з присмаком іноземної мови

 

Х Всеукраїнський зліт юних туристів – краєзнавців у с.Осій

 

 

Районна конференція педагогічних працівників Іршавщини

Той, хто хоче змінити світ, повинен починати з себе.

 

Відбулася районна Новорічна ялинка

 

Відкриття ще одної групи на базі Сілецького ДНЗ№2 для дітлахів молодшого дошкільного віку

 

osvita | Переглядів: 396 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

З 1 по 31 жовтня в Іршавській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 пройшов Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом: «Виховуємо громадянина –патріота України». Цьогоріч він  сприяв втіленню основних положень «Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді», приверненню уваги до проблеми патріотичного виховання в нашій державі, розкриттю виховної функції шкільної бібліотеки, об'єднанню зусиль педагогічного колективу й бібліотеки щодо формування патріотичної свідомості в молодого покоління.

     В останні кілька років, а особливо тепер, враховуючи події на сході України, особливо акцентується увага на державному рівні щодо національно-патріотичного виховання учнів. Патріотизм учнівської молоді повинен ґрунтуватися на знанні історико-культурних традицій народу, героїзму його захисників, українського козацтва, січових стрільців, борців з німецьким фашизмом. Тому участь у проведенні місячника взяли практично всі учні від першого по одинадцятий клас.

    Протягом місяця у школі було організовано та проведено такі заходи, як урок-презентація  «Конституція України у моєму житті», усний журнал «Народні символи України», козацькі розваги «Сила наша у любові до Вкраїни-неньки!», огляд літератури «Моя Україна – колиска козацької волі», книжкова виставка-мандрівка «Замки, фортеці та палаци України», конкурс малюнків «Моя країна – Україна», ілюстративно-документальна виставка «На варті наших душ – НЕБЕСНА СОТНЯ», книжкова панорама «Незгасаючий вогонь безсмертя»  та відбулася зворушлива, щира зустріч з учасником АТО Луцівом А.Р.Ми горді від того, що у нашому місті є ким пишатися і з кого брати приклад. Ми чекаємо всіх наших захисників живими і обов'язково з перемогою.

Проведені заходи показали, що діти люблять свою Батьківщину, із переживанням ставляться до подій сьогодення. Всі бажають миру на нашій землі,  щасливого майбутнього. Адже, як писав Василь Сухомлинський, «у процесі виховання громадянина так важливо, щоб у дитини через глибоке усвідомлення свого власного «Я» боліло серце за те, що відбувається навколо неї та поруч із нею, щоб вона з дитинства переживала, відчула громадянські радощі та громадянські прикрощі».

osvita | Переглядів: 423 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

На базі районного Будинку дитячої творчості відбувся семінар-практикум  старших медичних сестер дошкільних навчальних закладів та медичних сестер загальноосвітніх шкіл району з проблемної теми: "Надання першої невідкладної допомоги". У цьому проблемному питанню на допомогу освітянській ланці   прийшов  Іршавський РО ТЧХУ на чолі з Наталією Крупчиною.         

            У РО ТЧХУ здійснено чимало заходів спрямованих на полегшення  умов життя соціально – незахищених дітей та надання їм гуманітарної допомоги. Дуже важливою є підготовка працівників та активістів Червоного Хреста , волонтерів ЧХ до надання першої допомоги населенню при різних невідкладних станах . Адже допомогти потерпілим в перші години після аварії, пораненні чи стихійного лиха може лише той, хто вміє це робити.

              Для проведення семінару-практикуму  було запрошено  голову патронажної служби ОО ТЧХУ  Гиревий Віктора Васильовича та інструктора Лебович  Ірину Михайлівну. Вони докладно зупинилися на основних принципах надання допомоги людині та  дитині  в екстремальних ситуаціях.

         Теоретично всі питання  висвітлив  Віктор Гиревий лікар-кардіолог, а практично  показала  на муляжах дорослої людини і дитини інструктор Ірина Лебович. Всі слухачі семінару  могли долучитися особисто до виконання практичних навиків по наданню першої допомоги.

osvita | Переглядів: 377 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

Шкільне навчання завжди супроводжується підвищеним рівнем тривожності у дітей, що спровоковане навчальним перевантаженням учнів, шкільною дезадаптацією, перевтомою, внутрішнім конфліктом, емоційною вразливістю, завищеними вимогами до учнів, негнучкою, догматичною системою навчання.

Саме цій проблемі було присвячене засідання методичного об’эднання практичних психологів , яке відбулося 19 листопада 2015 року на базі  РБДТ.

Відкрила методоб’єднання методист Іршавського відділу освіти МатікоТ.Т., яка познайомила присутніх  з методичними рекомендаціями щодо взаємодії педагогічних працівників навчальних закладів з іншими органами , службами щодо захисту прав дітей. Зокрема, вона наголосила, що практичні психологи не повинні чекати, коли до них звернуться за допомогою, а самі приходити з порадами, рекомендація чи простою розмовою. Адже, зараз багато дітей  потребують взаємопрозуміння та толерантного ставлення як з боку однолітків, батьків та вчителів.

Продовжила  роботу методичного об’єднання  Шанта Т.В., практичний психолог Лозянської ЗОШ І-ІІ ст.., яка познайомила присутніх з видами учнівської тривожності, формами її прояву та надала рекомендації для роботи з тривожними дітьми.

Професія психолога та педагога належить до роботи у системі «людина-людина», надання підтримки та допомоги. Ці дві професії найбільш витратні в плані психічної енергії – тобто ризик отримання стресу дуже великий

Крім того, у кризовий період будь-яка професія викликає тривогу, якщо людина не бачить перед собою перспективу (переселенці, люди, які змінюють професію і знаходяться у постійному стані тривоги)

Як собі допомогти?

 В цьому психологи спробувалися  розібратися на практичному занятті « Подолання тривожності та стресів у повсякденному житті”, яке підготувала і провела практичнй психолог Арданівської ЗОШ І-ІІ ст. Стинич В.І.

Підсумувала роботу методичного об’днання О.А.Попфалуші, керівник районного методоб’єднання практичних психологів ЗНЗ, яка сказала , що досвід роботи щодо подолання дитячої тривожності – це досвід, який вимагає відкритості. Ми не можемо навчитися працювати з тривогою під час соціально-політичної кризи по книжках або посібниках, але ми можемо співвідносити своє переживання досвіду з тим, як це було в інших, знаходячи, можливо, додаткову точку опори в осмисленні того, що відбувається, в обміні досвідом з колегами. Тому саме засідання методичних об’єднань в даний час є місцем, де обговорюються всі плюси і мінуси  в цьому напрямку і обираються ті шляхи , які можуть бути найкориснішими в сучасній кризовій ситуації щодо роботи з дитячою тривожністю.

osvita | Переглядів: 458 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

 02 жовтня  відбулося районне свято з нагоди працівників освіти. Велика, затишна, святкова зала районного будинку культури умістила працівників усіх навчальних закладів району. З чудовими вітаннями та музичними подарунками до своїх любих учителів звернулися учні загальноосвітніх, позашкільних та дошкільних закладів району.

       Сотні вітань зі сцени великої зали линули в адресу педагогів всієї Іршавщини напередодні професійного свята. Спогадами про шкільні роки під час вітань скромних, але достойних людей, на святі добра, мудрості та любові – Дня учителя поділився голова райдержадміністрації Олександр Горін. З величезною приємністю згадав Олександр Васильович свого мудрого наставника – першу вчительку, а наприкінці свого виступу побажав вчителям терпіння, наснаги та відповідальних, вдячних учнів. 

      Своїх колег теплими та щирими словами привітала  начальник відділу освіти райдержадміністрації Єлизавета Яцканич. 

         Серед гостей також були присутні, радник голови райради Віктор Симканинець, керівник апарату РДА Олег Козенюк та міський голова Степан Бобик,  які теплими словами подяки привітали усіх освітян Іршавщини.

       За відданість праці та величезний вклад у виховання молодого покоління сотні вчителів отримали грамоти від керівників району.

       Іршавщина пишається вчителями – пенсіонерами, котрі разом зі своїми шкільними родинами відзначають професійне свято у цей жовтневий день. Ведучі Мар’яна  Гудь та Олег Попович зі сцени висловили вдячність за їх невтомну працю, за великий талант і покликання сіяти мудрість і знання, за любов до дітей і рідного краю.

     Бажаємо всім освітянам творчого натхнення, задоволення від власної праці, особистого щастя і міцного здоров'я.

osvita | Переглядів: 398 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

На базі районного Будинку дитячої творчості відбулася нарада заступників директорів з навчальної та навчально-виховної роботи ЗОШ району.

Порядок денний оголосила Гудь М.Ю. завідуюча РМК відділу освіти Іршавської РДА.

Учасники наради обговорили наступні питання:

  • Аналіз результатів проведення моніторингу якості знань з іноземних мов та української мови; 
  • визначення шляхів удосконалення роботи вчителів щодо підвищення ефективності навчання, рівня загальнонавчальних знань і вмінь учнів ;
  •  Обговорення  Типової інструкції з діловодства у загальноосвітніх навчальних закладах;
  • Ведення протоколів та тематика засідань педагогічних рад.    
osvita | Переглядів: 427 | Дата: 13.06.2016 | Коментарі (0)

1-50 51-100 101-126
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

...

...

...

Пошук